Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutyának?

Mi lehet a baja a kutyának?

Figyelt kérdés

Annyit vettünk észre, hogy hívásra nehezebben jön. Múlthét szombaton már nagyon sokat kellett könyörögni neki, hogy felálljon. Vasárnap és hétfőn már csak pórázzal tudtuk felállítani. Ma amikor jött az állatorvos nem tudta megmondani, hogy mi lehet a baja.


Adott neki antibiotikumot és ízületre is valami injekciót, valamint 2 tablettát, amit az elkövetkezendő 2 napban kell odaadnunk neki. Az állatorvos szerint lázas is volt.


Mind a négy lába fáj, amikor járnia kell, vagy felállnia. Ha fekszik és úgy mozgatjuk a lábait, vagy nyomkodjuk az ízületeknél, vagy akármit csinálunk nem adja jelét fájdalomnak.


Enni is eszik, bár kicsit válogatósabb lett. Húst jobban elfogadja, mint a tápot. Ha labdát lát, akkor megpróbál felállni, és néhány próbálkozás után fel is áll és elkapja a labdát. Szóval ez az egyetlen, amivel mozgásra lehet bírni.


Még viszonylag fiatal 7 és féléves rottweiler kan kutyáról van szó.


Van esetleg valakinek elmélete, hogy mi okozza ezt nála? Nagy valószínűséggel nem lett megmérgezve, és már 1 éve nem volt benne kullancs.



2015. máj. 19. 23:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%

Összeszeditek holnap a kutyát és elviszitek egy klinikára, állatkórházba, bárhova, ahol megfelelő vizsgálatokat tudnak csinálni a kutyának. Élből babéziára gondolok, ha lázas is a kutya. Azt pedig sürgősen kezelni kell. A vizeletét láttátok? Nem sötétedik?

Amúgy a mai rotik 7 és fél évesen már nem fiatalok sajnos.

2015. máj. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ezt úgy bírom én is a falusi és kisvárosi állatorvosokban, hogy kijönnek, megvizsgálják, de egy szóval nem böffentik, hogy figyelj, van még lehetőség elvinni vérvizsgálatra, képalkotókat csináltatni és normálisan kivizsgálni, neeem, hagyják, hogy a laikus ott rágja a körmét tudatlanul az udvarban. Nem is értem komolyan, legalább a lehetőséget adnák meg, hogy dönthessen a gazda.

Szóval nekem is ez ugrott be először, hogy el kell vinni egy állatkórházba, ahol vesznek vért, adnak neki infúziót stb, stb. Előtte fel kell hívni őket, hogy vinnétek egy kutyát ilyen és ilyen tünetekkel, mikor fogadnák és kész. 10-20 ezer forintnál nem hiszem, hogy többet elkérnének, de ezt is meg lehet kérdezni. Van rá pénzetek?

2015. máj. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Sajnos a legközelebbi állatklinika 50km-re van tőlünk, kocsink nincs, így valamelyik ismerősünkkel kéne beszélni ez ügyben. Az állatorvos aki kint volt, egyébként mondta, hogy ha péntekig nem javulna, akkor hívjuk ki még egyszer.


Nagyon bízom benne, hogy péntekig felépül, mert sajnos anyagilag nem bírnánk, ha komolyabb betegsége lenne. :(


Ha más nem lesz, persze elvisszük, 20 000 Ft-ot még rá tudunk szánni, de ha akkor sem gyógyulna meg, egyszerűen többet nem tudnánk rá költeni. :(

2015. máj. 19. 23:35
 4/22 anonim ***** válasza:
44%
Szálljatok fel vele buszra, vonatra. Valami jármű csak van. Ha nem tudtok egyből fizetni amennyit ott kérnek, éspedig énszerintem több lesz mint 20 ezer. Akkor talán lehet kérni haladékot, hogy visszamentek máskor és kifizetitek a többit.
2015. máj. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Megkéritek, hogy részletben fizessetek mondjuk 80 ezer ft az egész és havi 5-10 ezer
2015. máj. 20. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Hiába hívjátok ki az állatorvost, mert ott nálatok nem tudja megvizsgálni rendesen! Egy rendelőbe muszáj lesz elvinnetek! A mi állatorvosunk is kijár házhoz, de csak oltani. Ha kihívják állathoz, h valami baja van, akkor általában kimegy, de mindig az a vége, hogy az állat a rendelőben köt ki, nem ad be magától antibiotikumokat, meg steroidot...
2015. máj. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Na az ilyen állatorvos nem sokat ér az ilyen esetekben. Szükség lenne egy laborra és röntgenre, ezt csak normálisan felszerelt rendelőben tudják elvégezni.

Elméletünk hiába van, attól még ezek a vizsgálatok szükségesek lennének, hogy ténylegesen kiderüljön mi a baja, és lehessen célzottan kezelni. Milyen injekciót és tablettát kapott? Szteroidot?

Szerintem valahogyan próbáljátok megoldani a kivizsgálását.

2015. máj. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Én is elvinném, és, ha többe kerülne megbeszélném az orvossal. Nekem már több alkalommal volt ilyen esetem, hogy sürgős volt, de nem volt pénzem és hitelben ellátták az állatkáimat. Légyszíves írd meg, hogy van a kutyus.
2015. máj. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nos, ez az a helyzet, amikor marad az ima. Vagy használ az általános injekció, miegymás, amit a doki találomra benyomott a kutyába, vagy volt-nincs kutyátok. Ma már, ha beteg lesz egy állat, komoly összegekbe is kerülhet a kezelése. Erre számítania kell minden állattartónak.

Sajnállak, hogy ilyen helyzetbe kerültetek és remélem, meggyógyul a kutyátok.

2015. máj. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Ma már járkált magától, olyan 10 percet a kertben, 1 méter magasból le is ugrott, és nem dőlt el. Tömöm belé a C vitamint, meg Kalciumot is adtam neki 2-szer, jövőhét hétfőn veszek neki valami multivitamint, amibe benne van minden szükséges vitamin egy kutyának.


Most egyelőre csirkefarhátot főzök neki minden nap, mert azt most nagyon szereti enni, a táp annyira nem megy neki.


Úgy veszem észre, hogy kezdd javulni a kedve is. A jövőhetet még ezzel fogom tölteni, hogy kapja majd a vitaminokat, meg próbálom mozgatni. Ha akkor sem épül fel teljesen, akkor muszáj leszek valahogy elvinni állatklinikába.

2015. máj. 20. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!