Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megeszi a füvet,...

A kutyám megeszi a füvet, utána kijön belőle! Ez baj?

Figyelt kérdés
Miért csinálja ezt? Le kellene szoktatnom vagy hagyjam rá?! Köszi
2015. máj. 20. 08:22
1 2
 1/15 anonim válasza:
Ezt tudtommal minden kutya csinálja. Nincs ezzel semmi baj.
2015. máj. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
igen igen tudom, csak azt hittem, hogy árt neki.
2015. máj. 20. 08:27
 3/15 anonim válasza:
segíti az emésztésben. hagyd rá :)
2015. máj. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 hideghetvege válasza:
35%
Nem árt, ösztönösen csinálja, így szabadul meg a férgektől. A fű/rost kisöpri a beleiből a férgeket. Manapság nincs jelentősége, gondolom adsz neki rendszeresen féreghajtót. Én csak kutyatartó vagyok, megkérdezhetsz egy állatorvost is.
2015. máj. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
igen kapja a féreghajtót, csak sajnálom amikor "öklendezik", de akkor 'kutyabaja' :D
2015. máj. 20. 08:58
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
Nem természetes dolog. Akkor csinálja, ha baj van az emésztésével! Mit adsz neki enni?
2015. máj. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%
A fű evés természetes, akkor legelnek, mikor ég a gyomruk (persze az nem természetes) a hányás viszont már a legkevésbé sem természetes, ahogy gondolom nálad sem... Állatorvoshoz azonnal...
2015. máj. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A kutya eheti azért is a füvet, mert fáj a hasa, de gyakran csak azért eszi, mert szereti az ízét. Szóval önmagában a fűevés nem jelent bajt.


Vannak kutyák, akik szinte mindig hánynak legelés után, és vannak olyanok is, melyek szinte soha.


Ugyanakkor a kutyának nincs szüksége hánytatószerre, mert tudatosan képes megváltoztatni a gyomra perisztaltikáját (így képes a farkas is visszaöklendezni az ételt a kicsiknek pl). Ezért, ha zavar, hogy rendszeresen hány a fűtől, akkor letilthatod róla, mert ha valami tényleg irritálja a gyomrát, az úgyis ki tudja adni magából.

2015. máj. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezért állatorvoshoz vinni. Ha minden hányásért rohantam volna orvoshoz, már nem lenne pénzem enni se. A kutyának a hányás sokkal természetesebb dolog, mint az embernél.

Ha egy napon belül többször hány és ez másnap is fennáll, akkor menj állatorvoshoz. Kivéve, ha a hányás véres vagy szinte folyamatosan öklendezik vagy a kutya viselkedésében változást tapasztalsz (levertség pl), akkor azonnal menni kell orvoshoz. Ha egy napon belül van, és a vérzés/folytonos öklendezés nem áll fenn, akkor aznap érdemes diétáztatni (mondjuk főtt csirkemellel) vagy koplalónapot tartani.

Ezt nem magamtól találtam ki, még az első kutyám első hányás esetekor, mikor kétségbeesetten rohantam állatorvoshoz mert délelőtt 3x is hányt (bár vígan rohangált ugyanúgy), mondta az állatorvos.

2015. máj. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

csak a füvet hányja ki csomóra, kaját sosem! Nem véres, csak zöld! :)

Akkor jó, ezért nem vinném állatorvoshoz, ha nem muszáj!

Egyébként Eminental tápot eszik és húst, néha házi kosztot! Ezektől égne a gyomra?!

2015. máj. 20. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!