Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6-8 hetes kiskutyám bolhás,...

6-8 hetes kiskutyám bolhás, milyen módszerrel lehet kiirtani a kis dögöket? Van esetleg valamilyen szer, amit ilyen kicsi blökinél is használhatok?

Figyelt kérdés
2015. máj. 20. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Most 6 vagy 8 hetes?

Állatorvos ad egyébként rá való szert, ha viszed oltásra, kérj tőle.

2015. máj. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Expot adható. De a Frontline spré is megfelelő.
2015. máj. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

Nem mindegy, hogy hat vagy nyolc hetes. Ha ugyanis nincs nyolc hetes, törvényt sértettél, és nem lehetne nálad!

Eleve olyan helyről nem is lenne szabad kutyát venni, amelyik élősködőkkel van tele! Jobban jártál volna egy menhelyi kutyával.

Állatorvosnál érdeklődj, úgyis meg kell kapnia az oltását most már!

2015. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%

Utolsó! Miért járt volna jobban a menhelyi kutyával?

Nem azért de lehet ő is oda került volna ha nem viszik el,mert később nem tudják hova tenni vagy olyan emberhez kerül ahova nem kéne!

Amúgy meg lehet saját kutyája fialt (bár ezt kétlem,nem mert nem tudja hány hetes) Ugyan is nem mindegy tényleg,hogy 6 vagy 8 hetes!

Törvényt sértettél ez jogos,de van mikor nem tudják hova tenni a kis állatot és muszáj hamarabb elvinni.

Nekem volt ez a kisállatommal. Érdeklődtem utána,és mondta a csaj(tenyésztő) majd akkor jovoheten ha ugy jo nekem.

Aztan irt,hogy sok az érdeklödő rá és vagy elviszem vagy máshova kerül.Már volt több hónapos,nem erről van szó csak nem kell rögtön mindenkit lehurrogni.

2015. máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom hány hetes, egy idős házaspár puli kutyája szökött meg egy éjjel és a nagy szerelemből lett 7 szőrgombóc. Nem emlékeznek az időpontra, mikor születtek. Az egyiket hoztam el én.

Mivel nem ismerem a fajtát nem tudom pontosan megmondani mekkora. Vasárnap óta van nálunk, állatorvoshoz csak jövő héten tudom vinni oltatni, addigra bolha mentesen szeretném vinni a kis ebet.


Menhelyes kutyát semmiképp nem hoztam volna el, mivel gyermekeim vannak és egy felnőtt kutya nem feltétlenül kiszámítható. Ez az egyik, a másik, ha már kutyát veszek magamhoz, szeretném látni pici korától felnőni és tanítani.


Köszönöm azoknak, akik megpróbáltak segítő szándékkal írni, azt próbálom majd meg, ami 6 hetesnek való, így biztos nem ártok vele.

2015. máj. 20. 22:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Bent van a kicsi, vagy kint? Amúgy mindegy, mert ahol tartózkodik, azt is le kell bolhátlanítani. Erre vagy az Insecticid , vagy a Neostomozan, vagy a BioKill a megfelelő.
2015. máj. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kint van!

Igen, tudom, a helyét is.


Köszönöm!

2015. máj. 20. 22:37
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az oltás kellene elsőnek lennie, hanem féreghajtásnak. Gondolom, akitől hoztad, nem féreghajtott. Pedig azt már 2-4 hetesen meg kellett volna ejteni. Így most sanszos, hogy a kicsi férges. Tudom, ad a doki féreghajtót, de ha akkor oltja is, az nem olyan, mint amikor féregtelen kutyát olt.
2015. máj. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Először is vidd el orvoshoz. Amúgy is el kell kezdeni lassan beadni neki szépen sorban az oltásokat. Orvos majd bolhátlanítja, féreteleníti (ami majd a későbbiekben 3 havonta ajánlott), ad rá sprayt vagy mást.
2015. máj. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!