Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Royal...

Mi a véleményetek a Royal Cannin és Hill's magas szénhidrát tartalmáról?

Figyelt kérdés
2010. febr. 25. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
A hill's egy nagy kalap sz*r az árához képest. Szója van benne és elég sok gabona. A royal-é egész elfogadható, de az én kutyám az előirt mennyiségétől elhizott(nem kapott jutalmat,csak simi)
2010. febr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám volt az,akinek a Hill's táp etetésétől az égig ment a vércukra.

Amikor leálltunk ezzel az agyonreklámozott csodatáppal,pár hét múlva helyreállt a cukra.

Érdemes megnézni a Hills összetételét,igen nagy része gabona.Ennyi pénzért lehet jobb minőségű tápot is kapni,vagy igen asonló összetételűt sokkal olcsóbban,csak az nincs agyonreklámozva.

2010. febr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szuperprémium kategóriában ennél sokkal de sokkal jobb tápok is vannak. Pl. Orijen, Acana.

A Hill's tele van szójával, a Royal annyira "erős", hogy egyetlen termékmintától napokig ment a kutyáim hasa. :S Szóval én szubjektíve úgy vagyok vele, ha már ennyi pénzért veszek tápot, akkor sokkal jobbakból is válogathatok.

Egyébként olvastam egyszer valamit a fehérje és a szénhidrát viszonyáról a kutyák takarmányozásban, de sajnos már nem emlékszem pontosan, mi volt a cikkben. :S

2010. febr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én Orijennel etetek egyébként és Hills és Rc ellenes vagyok, csak kíváncsi voltam a véleményekre, mert sajnos sok a tájékozatlan ember.

régebben 1x mi is hagytuk magunkat rábeszélni a hillsre, (doktor úr ugye nagyon segítőkész), de ment a hasa tőle, plusz nem akartam ezzel etetni a kutyumat.

Sárgás volt a kakija, hát neki legyen csak sötétbarna:DDD ha értitek mire gondolok:DD

köszi mindenkinek, és várom a további tapasztalatokat, már csak azért is, hogy segíthessünk azoknak, akik nem tudják még milyen tápot vegyenek a kutyusaiknak.

2010. febr. 25. 16:32
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Hülyeséget beszéltek a Hills igenis jó csak egyesek nemtudják megfizetni,ezért vesznek olcsóbb tápot.Ez prémium táp,a Royal meg egy nagy rakás sz...r....Hires tenyésztők akik ilyen táppal etetnek és sok eredményt könyvelhetnek el maguknak:pl.Safety Of Flatland bullmastiff kennel.Nézzétek meg a képek magukért beszélnek.Mivel én nem vagyok elfogult az én kennelemet nem reklámozom..Szintén Hillst etetek már közel 5 éve...
2010. febr. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Én meg tudom venni,meg is vettem,adtam is az egészet egy menhelynek.

Érdekes módon,mikor megszabadultam ettől a sz@rtól,pár hét múlva vissza is állt a kutya vércukra.

Szépek a kutyák?Hát persze!Legalább ilyen szép kutyák vannak a környékünkön,Darlingon és Chappyn élnek,gyönyörű a szőrük,jó a kondijuk,közben gabonás trágya az a "táp"is.

2010. febr. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

hát jahm, a szépségre nincs mit adni. igaza van szerintem az utolsó válaszolónak. én is ismerek olyan kutyát, akit frieskies-zel etetnek, és csodaszép.

a Hill's is tele van gabonával.

hozzátenném, hogy az Orijent drágábban veszem, szóval hagyjuk ezt a nem tudjuk megvenni szöveget:)


de nemrég elgondolkodtam, hogy mi van akkor, ha a magas szénhidrát a jó:D

de aztán gyorsan lebeszéltem magam:)

2010. febr. 26. 09:07
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a furcsa, hogy prémium tápokat összehasonlítva, ahogy haladunk a kistestűtől nagytestűig, az egyik márkánál lefelé megy a fehérjetartalom, a másiknál meg fölfelé. (Remélem értitek...) Ez egy kicsit ellentmondásos és ráadásul mindkét márka tudományos kísérletekre hivatkozik a fehérjetartalom kiszámításánál... Hátö. Nem tom. Nekem ez így nem hiteles, de akkor melyiknek higgyek? Mindkettő prémium. Szándékosan nem írom le, melyek ezek, hogy a márka-elfogultság miatt ne legyen szubjektív vélemény. Szerintetek?
2010. febr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

aki ismeri a tápokat, úgyis tudja.

ezen én is gondolkoztam. azoknál, ahol leviszik a fehérjetartalmat, a szénhidrátot felviszik, hogy a kutya energiája biztosítva legyen.

mindig arra gondolok, hogy az embernek sem jó a sok szénhidrát..és abban csak van valami, hogy ha természetes környezetükben lennének a kutyák, és elejtenek madarakat, halakat stb..azokban nem sok a szénhidrát, viszont fehérje igen.

de ez az én véleményem:)

2010. febr. 26. 12:31
 10/11 A kérdező kommentje:

2 ellentétes felfogás, az ember meg döntse el maga?:


[link]


[link]

2010. febr. 26. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!