Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya ellopása séta közben?

Kutya ellopása séta közben?

Figyelt kérdés
Történt már valakivel ilyen vagy hallott ilyenről? Én már hallottam sztorikat arról, hogy a gazdi sétáltatta a kutyáját, lecsatolták a pórázról és elvitték. Vagy amikor a kutya szabadon van, megfogják és elszaladnak vele... Bevallom nagyon meg vagyok ijedve, hogy velem is ez történik. A leendő kutyusunk egy kisspitz, és hát nagyon hasonlít a pomerániaira, főleg egy laikusnak és bevallom, félek hogy ellopnák. Hogy lehet megelőzni a bajt?
2015. máj. 21. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Hát ennek a valószínűsége nagyon kicsi,mondhatni nulla.Ha drágának kinéző kutyáról van szó,nyilván annyit lehet tenni megelőzésként,hogy chipes,behívható és nem engeded messzire.Babáziára nagyobb az esély,mint erre.
2015. máj. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kell foglalkozni ilyen marhaságokkal. Sima utcai rablás nagyságrendekkel több történik, azt hogy előzöd meg? Nem mászkálsz olyan helyeken, gyakorlatilag ennyit tudsz tenni. Hát itt is. Csak erre amúgy is marginális az esély.
2015. máj. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi az esély.Persze előfordulhat.Amit tehetsz,hogy nem téveszted szem elől.Hiszen általában azokat a kutyákat könnyebb ellopni akik elbóklásznak egy bokor mellett,takarásban, a gazdi meg telefonál,nem figyeli a kutyát.


De fényes nappal nem igen csinálnak ilyet.


Mondjuk nekem alap,hogy ha elvan engedve a kutya akkor látó határon belül van,bár tőlem 10-15 méternél nem megy messzebb,fontos,hogy elől legyen a kutya ne a hátad mögött 100 méterrel lemaradva.


Nálunk is annyi kutyát el lehetne lopni /törpe pincser,csivava,vmi spicc kevérék,tacsi/ ezek folyamatosan annyira messze vannak a gazdáiktól,hogy hihetetlen. Felvenném őket,észre sem vennék.


Múltkor egy kis csaj kérdezte,hogy nem-e láttuk a kutyáit,mert nem találja őket 1 órája.Persze,hogy a pincser és a csivi gazdája volt.Mondtam neki,nem kéne mindig annyira szabadon sétáltatni őket,hogy nem látod merre vannak. De eddig nem volt baj.Mondom,hát igen,egyszer legyen baj.Kicsit berémisztettem,hogy egy kocsi elütheti őket,vagy vannak nem épp barátságos nagytestű kutyák erre,ők meg lerendezik pár perc alatt a csöpp kutyákat. Azóta flexin sétálnak :) Legalább elértem,hogy pórázon legyenek!! Igazából én sajnálom és kicsit féltem ezeket kutyákat,mert tényleg bármi lehet velük!!!

2015. máj. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, jogos a félelmed! Főleg a kistestűeket lopkodják előszeretettel, általában a szaporítók! Nemrég hallottam két ilyen esetet is, mindkettő westie volt. Nagyon vigyázz rá, és amint lehet, ivartalaníttasd, akkor remélhetőleg valahol kirakják, és visszakerül hozzád, ha van benne regisztrált chip!
2015. máj. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Előfordulhat, elvihetik a kertből vagy ha messzire szalad séta közben. Na de az az ember akinek a pórázról lecsatolják a kutyáját és úgy lopják el, az szerény véleményem szerint életképtelen!
2015. máj. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kivéve, ha lefogják, vagy leütik... ilyen is előfordulhat.
2015. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bombabiztos behivas megtanitasa, ivartalanitas, chip, es persze ne teveszd szem elol. De emiatt azert nem kell allandoan rettegni, gyakorlatilag 0 az eselye. Szerintem az ilyesmi leginkabb azokkal tortenik, akik seta alatt az okostelefont nyomkodjak, a fulukben meg uvolt a zene, a kutya pedig le van tojva.
2015. máj. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan velem volt, hogy körbevett 8-10 cigó és a kutyámat megsimogatták. Ez akkor volt, amikor lomtalanítás volt, feljöttek vidékről teherautókkal és őrizték a lomokat a házunk előtt is például.


A kutyám félt tőlük, meg én is. Elvihették volna, én nő vagyok, nem egy izmos férfi. Lehet hogy meg se mertem volna mukkanni ha elviszik. Nem tudom. Vagy lehet az is hogy kiabáltam volna. De nem akarták, mert ez keverék kutya és nem lehet drágán eladni. Szerencsére. Csak tetszett nekik és azért állták körbe.

2015. máj. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most ez az előző történet arról szól, hogy több "cigó" körbeállta a keverék kutyád és megsimogatta? És ez hogy jön ide?
2015. máj. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!