Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a tükör módszer...

Mi a különbség a tükör módszeres és nem tükörmódszeres kutyaiskolák között?

Figyelt kérdés
Mi tükrösbe járunk, érdekelne, miben más (eleinte nem tudtuk, hogy ahol mi is vagyunk, az ilyen, csak ez volt legközelebb hozzánk)

2015. máj. 22. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
E
2015. máj. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szóval még egyszer.

Ez engem is érdekelne, mi is tükrösök vagyunk. (Igen, láttam a videót, nem értek egyet vele, de tudom, hogy ma már azt nem alkalmazzák. Csak elébe mentem a vitáknak :) )

2015. máj. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sippara ***** válasza:
51%
Ma már ezt nem alkalmazzák? A legfrissebb kutya, akit így tettek tönkre, és a gazdája jelentkezett facebookon az egyik vitában, tavaly nyár végén volt a sulin. Azóta hirtelen abbahagyták?
2015. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A más fajta iskolák nem olyan egyforma tematikával dolgoznak, mint a tükrösök. Ahány iskolavezető, szinte annyi kiképzési módszer.Vannak még ősrégi kiképzést oktatók és vannak olyanok, akik már a legfrissebb tematikát használják. Köztük pedig mindenféle van.

Szerintem YouTubon találhatsz videókat iskolákról. Vagy a honlapjukon is előfordul videó, fotó.

2015. máj. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Kb. bármiben különbözhetnek más iskolák :) Nem csak tükrös-nemtükrös suli van ugyanis, azon kívül is létezik többféle stílus, irányzat. Vannak a hagyományos munkakutyás iskolák, ahol annyira nem szocializálnak, meg általában nincs póráz nélküli hancúr, se túl sok elméleti oktatás, a problémamegoldás is sokszor kimerül a tüneti kezelésben. Bár ebből is vannak modernebb szemléletűek, meg begyöpösödött hülyék, akiket már ne tanítson senki, ugye, mert az ciki, jó az úgy, ahogy negyven éve vót... :) Meg vannak aaaa... Nem tudom, van valami kifejezést a kevert iskolákra, akik modernek is, de a fegyelemre is a kezdetektől hangsúlyt fektetnek? :D Na mindegy, szóval olyan is van, ahol több az elvárás, mint tüköréknél, nem csak szárötvenezer forint kifizetése után fogsz tudni hatni a kutyádra, és emellett ugyangy van normális szocializálás, elméleti oktatás, a kutya megértése, meg ilyen apróságok. Részemről ezt az arany középutat tartom ideálisnak, de persze gazdája válogatja :)


Aztán különbség még, hogy a legtöbb más jellegű suliban nincs "módszer", nem akarják minden kutyára ugyanazt ráhúzni, nem válogatják szét kényelmesre a csoportokat, nem futószalagon képzik a tapasztalatlan és agymosott oktatókat, nem beszélnek annyi égbekiáltó hülyeséget, és ami nagyon fontos: nem lehúzásra épül az egész tematikájuk :)

2015. máj. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A tükrös jobb!:)
2015. jún. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!