Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időt töltsek a kutyámmal?

Mennyi időt töltsek a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos golden retriever kiskutyám. Próbálok minél több időt vele tölteni, de vannak napok amikor a suli és az edzés miatt fél órát is alig tudok vele lenni. Illetve ha rossz idő van se tudok annyit kint lenni. Ezért attól félek, hogy nem fog annyira kötődni hozzám vagy nem tekint igazi, jó gazdinak. Mit gondoltok mennyi az ideális idő, amit egy ilyen kutyussal lenni szükséges? és ha már játszottunk is, sétáltunk is és simogattam is, tanítottam is, mit lehetne még csinálni hogy ne érezzem azt nem törődöm vele eléggé? Előre is köszönöm! :)

2015. máj. 22. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Amennyire lehetőséged van.
2015. máj. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rossz időben lehet bent a lakásban is vele lenni. Legalább megtanulja azt is, lakásban hogyan illik viselkedni.
2015. máj. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindig VALAMIT csinálni a kutyával. Elég az is, ha te pl olvasol, ő meg a közeledben szundikál.
2015. máj. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem sosem elég. Az sosoem baj ha sokat vagy vele. Ha keveset az már inkább. Nekem volt barátnőméknél volt egy kutya, hozzám kötődött a legjobban, pedig csak 8-9 évesen ismert meg. Nem töltöttem én sem sokat vele, da ha hazaértem vagy elmentem, mindig odamntem egy simire, hoztam neki enni. Érezte hogy kötődöm hozzá. A kutyák ezt érzik, és a végén az az érzésem volt, hogy engem tekint gazdának annakellenére hogy nem voltam vele órákat naponta.
2015. máj. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Minél többet, annál jobb. Nem csak a séta számít. Megtaníthatod, hogy bent ne tegyen kárt, és simogatod, vagy csak melletted van. Labdázás kötélhúzás.

Minél jobban közel engeded magadhoz, annál jobban fog hozzád kötődni.

2015. máj. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Na azért ezzel a minél többet dologgal óvatosan. Mostanában belefutottam pár kölyökbe, akit a családja (egész pontosan a gyerekek, nyilván) nem hagy levegőt venni se, tök enerváltak, eszük ágában sincs odamenni hívásra, baromira elegük van a csesztetésből. Más kutyával tök jól elájtszanak, de a családot egyszerűen unják, lefárasztják őket a folyamatos foglalkozással. Egy felnőtt kutya lehet, hogy bírná, de egy kölyöknek baromi sok.

Szóval én inkább azt mondanám, hogy sokszor kevés, de tartalmas időt tessék tölteni a kutyával, az egész napos nyúzást meg próbáljuk elkerülni, mert tönkrevágja a kapcsolatot, még mielőtt kialakulhatna.

2015. máj. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Remélő válasza:
Amennyit csak tudsz! Lényegesen rövidebb az életük mint a miénk. Utána sajnálni fogsz minden percet amit elmulasztottál. 1ébként neked is, neki is jó ha együtt vagytok.
2015. jún. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!