Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megtanítani két...

Hogyan tudom megtanítani két kuvaszkutyámnak azt, hogy bemenjenek a kenelbe? Részletekért kattints!

Figyelt kérdés
Két kuvasz kutyám van és eddig úgy zártam be, hogy átvertem őket kajaval.beadtam nekik a kenelbe ők meg bementek és rájuk zártam.de mivel most két hetes a gyerekem így ezekután minden nap be kell őket zárni.Az elmúlt pár napban már rájöttek hogy be akarom zárni őket és a kajaért is alig mennek be.2év 4hónaposak.szerintem már lekéstem hogy szépszóra bemenjenek a helyükre.de a gyerekemnek muszáj minden nap babakocsikázni.valami tanács valakitől? Köszönöm előre is
2015. máj. 24. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen,ilyenkor nehezebb amikor az ember nem a kezdetektől tanítja meg a kutyának,hogy a lánc,kennel nem büntetés.Hanem egy ideiglenes állapot.


Helyedre parancsot meg kell tanítani neki. Ami azt jelenti,hogy be mennek juti,de kijöhetnek.Előbb pozitvan kell,hogy össze kössék.Nem rögtön zárod be őket. Aztán bezárod,enged ki őket és juti falat. Mindig a bezártságot növelni és jutalmazni!!!

Másképp nem hiszem,hogy menne,bár ez idő igényes nyilván mire rájönnek nem csapod be őket..

2015. máj. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

2 kuvaszod van és gyereked. A kuvaszoknak első szóra szót kéne fogadniuk, hogy ebből ne legyen gond.

Azt kell elérned, hogy a kennel ne büntetés legyen, hanem ott biztonságban érezzék magukat.

Először alap engedelmességit kéne végigcsinálnod velük és utána lehet a kennellel foglakozni

2015. máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellett volna eddig sem átverni őket, akkor nem lenne gond. A bizalom, meg az engedelmesség nem azon múlik, hogy ki tudja jobban átvágni a másikat. Semmiről nem késtél le egyébként, de egy jobb kutyasuli azért kinézne neked... :)

Be kell őket normálisan szoktatni a kennelbe, hogy ne utáljanak odabent lenni. Legyen nyitva a kennelajtó egész napp, kutyaház odabent, etetés odabent, játék odabent, sokszor csak hívd be (magad után) és engedd is el őket, játssz velük odabent, küldd be őket és engedd ki, szóval érd el, hogy komfortosan érezzék magukat odabent. Utána lehet elkezdeni rájuk csukni az ajtót, és ha nyugton vannak, nem idegesek, nem hisztiznek, be lehet nekik dobni jutalmul falatot. Az ajtót mindig csak akkor nyisd ki, ha nyugodtak, sőt, csak akkor is csukd be, ha nyugodtak, különben csak az idegességre szoktatod őket.

2015. máj. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Manka68 ***** válasza:

Ahogy Akumi írta. :-)

Ezen kívül szerintem nem ártana a babával is összeszoktatni őket, hogy tudják, ő nem betolakodó, hanem a család része. Vedd a gyermekedet a karodba, és mutasd be nekik. Ha jól csinálod, nem kell majd a kutyákat bezárnod minden alkalommal, ha a gyermeked kint lesz, sőt lesz két odaadó testőre. Később, amikor már a babát is érdekelni fogják a kutyák, neki is meg kell tanítani mit szabad és mit nem.

2015. máj. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Minden nap a kennelben adj nekik enni. Mikor meglátják a kezedben a tányér kaját, kiáltsd el magad, hogy Helyetekre! És amint beszaladnak a kennelbe, dicsérd meg őket és kapják meg a vacsorájukat. Pár nap alatt rá fognak jönni, hogy mit jelent a Helyetekre vezényszó. Persze minél többször legyen olyan, hogy csak beküldöd őket, jön a jutalom, de nem zárod be. Ha pedig be kell őket zárni, akkor is mindig valamivel jutalmazd meg őket.


Amúgy tényleg rá kéne gyúrnotok a kutyákkal való kapcsolatra, mert a kuvaszok csodálatos kutyák, iszonyú intelligensek, de pont ezért viselik rosszabbul a nem megfelelő bánásmódot, mint más fajták. Ha jól bánsz velük, jól szereted és jól uralod őket, a gyermekednek olyan testőrei és barátai lesznek, amilyenekről mindig is álmodtál. De ebbe munkát, időt, energiát, esetleg pénzt kell befektetni. Nem jön magától.

2015. máj. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyit foglalkoztál idáig a kutyákkal, milyen sűrűn sétáltatok, ha sétáltatok egyáltalán???????????

A gyerek miatt automatikusan lecsökken a kutyákra fordított idő, gondolom...így viszont a kutyák betolakodónak nézhetik a gyereket. Ha elkezded őket bezárni a gyerek udvarra érkezésekor, összekötik ám, hogy gyerek=kellemetlenség. Később se fogod tudni őket a gyerekkel együtt "tartani".

Ésszerűbb lenne már most a gyereket óvatosan, FOKOZATOSAN bevonni a kutyák életébe, emellett intenzív engedelmességi oktatást tartani az ebeknek

2015. máj. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!