Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell bánni az alaszkai...

Hogyan kell bánni az alaszkai malamuttal?

Figyelt kérdés

Van két alaszkai malamut kiskutyánk, de szörnyűek. Testvérek egyébként, gy alomból származnak. Állandóan együtt vannak, hozzánk egyáltalán nem ragaszkodnak. Egyikük pedig azt is alig hagyja, hogy simogassuk, magától oda sem jön.

Már mindent megpróbáltam, ami a többi kutyánknál működött, ők teljsen problémamentes kutyusokká váltak.

Ezt a kettőt viszont legszívesebben világgá zavarnám néha, pedig imádom őket, meg úgy alapból a kutyákat is.


Hogyan kell bánni a malammutokkal? Miért másabbak, mint a többi kutya? Már vettem malamutos könyveket, de nem jutottam előrébb. Esetleg van valakinek tapasztalata?


Köszönöm előre is a segítséget!


2015. máj. 24. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:

A malamutok elég maguknak való kutyák, inkább falkakutyák mint emberesek. Főleg ha ketten vannak. Kemény kutyák is.

Én nem ajánlottam volna első kutyának és főleg nem kettőt együtt.

Vidd őket amint lehet kutyaoviba, a szocializáció is kicsit nehezebben megy nekik. ott majd segítenek.

2015. máj. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem első kutyák, a többivel soha nem volt semmi gond.

Én egy malamutot sem akartam, kettőt meg pláne nem, de így alakult. Először még örültem, de kezdem úgy érezni, hogy lassan már én sem szeretem őket, ha már ők ilyen maguknak valóak.


Vannak olyan malamutok, akik imádják a gazdájukat, igaz, őket teljesen egyedül tartják. De ebben a helyzetben mit tehetnék?

2015. máj. 24. 21:12
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kutyák, de soha nem lesznek bujósak.

a kutyaovit komolyan mondtam, sok malamutnak gondja van a kiskutyákkal, macskákkal érdemes korán tanítani őket.

Kettővel nehezebb dolgod lesz, ha a rosszaság az egyiknek nem jut eszébe, akkor a másik fogja elkezdeni és az egyik persze csatlakozik....De az minden fajtánál így van, ha 2 kölyökkel egyszerre kezdessz.

Szeresd őket. nem fog puszit adni, de a lábadhoz fog feküdni. és nem fog örjöngeni ha hazaérsz, de abban is biztos lehetsz, hogy az élete árán is megvéd.

Más mint egy juhászkutya

2015. máj. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ez azért megnyugtatott egy kicsit. :)

De mikor kezdenek kicsit "elszakadni" egymástól? Legalább annyira, hogy önállóan odajöjjenek hozzánk, jelenleg úgy járkálnak, mintha össze lennének kötve. Még csak 2 hónaposak, ezért azt elnézem, hogy szófogadatlanok, és minden más jobban érdekli őket, mint pl. én, hiszen egész nap látnak.

2015. máj. 24. 22:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Lassan kezdheted "szétszedni" őket. Csukd be az egyiket és a másikkal pl. menj pórázon egy kört a kertben. ne legyen több 1-2 percnél. Az a lényeg, hogy rád figyeljen. A jutifali jól működik náluk, nagyon gyomrosak. Aztán a másik. Az elején mindíg külön foglalkozz velük, mert ha ketten vannak, akkor reménytelen.

aztán majd 4-5 hónapos korukban már tudnak annyira rád figyelni, hogy együtt és elkezdhetsz velük dolgozni.

2015. máj. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

foglalkozni kell veluk. Ennyi. Az meg hogy mennyire bujos egy malamut az egyedfuggo. Az enyem jon, ragaszkodik. Az udvarban legalabbis, utcan mar megy vilagba ha valami eltereli a figyelmet.


Megunjak a dolgokat. Ha kulon szeded oket akkor vonyitanak es azert nem figyelnek. Ha egyutt vannak akkor meg megunjak a monoton dolgokat azert nem figyelnek. De jutalomfalattal kb. versenyezni fognak egymassal a parancsok vegrehajtasaban.

2015. máj. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kezd már javulni a helyzet. :) Sőt, nagyon sokat javult. :D

Hiába választjuk el őket egymástól, pár perc múlva már nyüszítenek, keresik a másikat. De már egyre jobban lehet velük foglalkozni.

A jutalomfalat pedig tényleg csodákat művel. :D Bár én szeretném, hogy anélkül is szívesen jöjjenek oda és csinálják, amit kérünk.

2015. máj. 29. 12:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja. Odamenni odamennek majd egy idő után. És talán 1-2 percig még csinálják is amit kérsz tőlük. De miután rájönnek, hogy a hasuk nem kap semmit meg is unják.


De nem reménytelen, őket is lehet azért jutalomfalat nélküli játékos dolgokra tanítani. Csak ritka.

2015. jún. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!