Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen természetéből adódóan...

Milyen természetéből adódóan engedelmes kutyafajták léteznek?

Figyelt kérdés

Szeretnénk családi kedvencnek befogadni egy kutyust, de nem tudjuk milyen fajtájút. Persze, tanítanánk, járnánk vele kutyaiskolába, de könyebb lenne egy alapból emberszerető, nem nehezen kezelhetőt találni.

Tudom hogy vannak fajtán belül is eltérések, de az alapjellemük nagyjából megegyezik.

Előre is köszi ;)


2010. febr. 25. 21:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen juhászkutyát ajánlok. Mudi, pumi, puli, sheltie, belga juhász stb.
2010. febr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
14%
aranyhal
2010. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
9%
Hát azért ivaros kannál és szukánál nincs az a fajta, amelyik alapból engedelmes lenne párzási időszakban. :)
2010. febr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Tudok egyik kutyát aki megszületett és már parancsra tud ülni,feküdn stb.. -.-"
2010. febr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
22:01-es! teljesen félreértettél! írtam hogy mindenképpen nevelni fogjuk, de nem szeretnék olyan kutyát tartani, aki eleve keményebb gazdát igényel pl dobermann.
2010. febr. 25. 22:04
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is juhász kutyát ajánlanék okosak. Esetleg Német Juhászt nekem olyan van. Okos és szereti az embereket. De a Labrador is ilyen például. Okosak. Kezdő kutyásoknak kifejezetten ajánlják is. Imádják a gyerekeket is. Ideális családi kutya válhat belőle megfelelő tanítással. Remélem tudtam segíteni.
2010. febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon okos és engedelmes a snaci is, mindegy, hogy törpe vagy óriás, akár keverék is lehet. Már néhány hónapos korában fegyelmezett és engedelmes. Volt egy óriás snaci keverékünk, nála intelligensebb kutyánk még nem volt. Agilityben versenyezni lehetett vele.
2010. febr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%
Természeténél fogva mindegyik kutya feltétel nélkül engedelmeskedik a falkavezérnek. Azt persze meg kell tanulnod, hogy hogyan legyél falkavezér! Amúgy valóban vannak könnyebben kezelhető, kevésbé domináns fajták, de én inkább azt mondanám, hogy ne a fajta alapján dönts, hanem a választott egyedet vizsgáld meg. Vagy ha úgyis befogadni akarsz, akkor kérd meg a menhelyeseket, hogy ne túl domináns kutyát ajánljanak neked, mert ők (remélhetőleg) ismerik a bent lévő kutyák jellemét.
2010. febr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
22%

Nekünk már több mint 6 éve rottweilerünk van. Nagyon szófogadó..

nem jártunk vele kutyaiskolába ( szerintem fölösleges)

apu itthon tanította.. :)

még a postásnak is leül ha szépen kérik:)

tényleg ne faj alapján döntsetek.. de pitbull ne legyen..semmi kép se

2010. febr. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a kistestű terelő pásztorkutyák! És egyik válaszoló, nekem 3 szukám vagy együtt, soha az életben nem kaptak még össze és ha tüzelnek is, visszatudom őket hívni a kan orra elől (természetesen nem játszok ezzel) Persze ezért dolgozni kellett, de pl már 3 hónapos korában mindegyik póráz nélkül jött velem, látszik rajtuk a nagyfokú együttműködési készség, és sokkal könnyebben elfogadják, hogy ki a főnök! Ezen kívül gyorsak, egészségesek, változatosak. Viszont többük kicsit bizalmatlan, de szerintem nem is jó egy kutya mindenkit szeret.
2010. febr. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!