Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kezdjem és hogyan?

Mikor kezdjem és hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy kiskutyám,tegnap volt egy hetes.Neve sincs még igazából,talán Jack lesz. :D Ami igazából fontos: németjuhász-roti keverék. Szeretném ha okos kutya lenne,tanítani szeretném,de nem tudom,hogy hogyan álljak neki. 3-4 hetes kora körül gondoltam hogy elkezdeném. De hogy kellene? Mik a legelső dolgok amit meg kellene tanulnia?
2015. máj. 25. 12:38
1 2
 1/14 bollocks ***** válasza:
40%
Ha ennyire segghülye vagy a kutyatartáshoz, könnyen elképzelhető, hogy meg sem éri a 3-4 hetes kort.
2015. máj. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez aztán baromi kedves volt.Most konkrétan mi bajod? 2 kutyát már tisztességgel felneveltem.Csak annyi,hogy őket nem tanítottam csak a legalapvetőbb dolgokra. De ha normális választ nem tudsz adni,ne is írj inkább semmit.
2015. máj. 25. 13:02
 3/14 anonim ***** válasza:

3-4 hetes kutya még "aligkutya" olyan, mint egy pár hetes csecsemő. Már, ha van tapasztalatod csecsemőkkel.

1 hetes kiskutya hogyan a tied? Ott született?

2015. máj. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy került hozzád egy egyhetes kiskutya? Ezt áruld el!
2015. máj. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

1 hetes... És egy 3 hetes, még járni is alig tudó, félvak, szopós kutyababát mégis hogy akarsz tanítani? Téged is tanítottak félévesen mondókákra?

8-9 hetes koráig semmi más dolga nincs, mint az anyja meg a testvérei mellett aludni, enni, játszani, birkózni. Tanulni, hogy mit jelent kutyának lenni. Ezt pedig legjobban az anyjától tudja megtanulni. Ha ez a fázis kimarad, kis túlzással szociopata lesz egész életében, hacsak nem vagy profi a kölyöknevelésben.

Remélem, sikerült kellően higgadtan fogalmaznom.

2015. máj. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az anyjával együtt van itt!!:)) 3-4 hetesen nyilván nem hatalmas dolgokra gondoltam,hanem elvinni sétálni meg ilyenek. Komolyabb tanításra nyílván 3hónapos kora körül gondolnék. De az anyját pl annó 3-4-5 hetes korában kezdtem sétálni vinni meg ilyesmik
2015. máj. 25. 13:48
 7/14 A kérdező kommentje:
De persze nem kilométeres távolságokra kell gondolni
2015. máj. 25. 13:49
 8/14 anonim ***** válasza:

3 hónapos kora előtt NEM VIHETED NAGY SÉTÁRA! Oltatni, féregteleníttetni kell! 8 hetesen kerülhetnek a kiskutyák új gazdihoz, és az új gazdik is csak olyan helyre vihetik, ahol nincs parvoveszély, és ahol más kutyák nem járkálnak!

Vidd el ivartalaníttatni kérlek a kutyáidat, mert a jelek szerint nem sok mindent tudsz a felelős állattartásról! Kérlek, nézz utána a szaporításnak, a kölykök megfelelő nevelésének, mert amit csinálsz és csináltál, nem meríti ki a megfelelő állattartás fogalmát! 8-10 hetesen bőven ráérnél elkezdeni tanítani!

2015. máj. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Direkt irtam,hogy nem nagy távra kell gondolni.. Nagy udvarunk van és csak az udvaron pár méter amit megtenne..

És az anyja mikor 4-5 hetes volt,élvezte ezeket a pár perces,pár méteres sétákat az udvarban..

És tisztában vagyok a felelős állattartással!

2015. máj. 25. 13:56
 10/14 bollocks ***** válasza:

"És tisztában vagyok a felelős állattartással!"

Akkor miért nem alkalmazod, miért szaporítasz?

2015. máj. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!