Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyes, ket eves lany...

Menhelyes, ket eves lany kutyust fogadok örökbe a napokban, de gondolkodom, hogy a testveret is magamhoz veszem (szinten lany). Hely lenne nekik, azzal nincs gond. De nem tul kockazatos egyböl ket ismeretlen kutyat befogadni?

Figyelt kérdés
A menhelyen nöttek fel, gazdit, porazt közelröl nem lattak. Az egyik szerintem nem lesz olyan nehez eset, de a masik elszaladt elölem, ö nagyon fél.

2015. máj. 25. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés mennyire vagy profi kutyás. Aki tapasztalt és tudja hogy kell csinálni, hogy jó legyen, akkor el lesz a 2 kutyával is. Viszont ha nem túl tapasztalt az ember, akkor 1 is bőven elég, hogy összeszokjanak, megtanulja az alap dolgokat. Ha az első kutyával már van jó és működő kapcsolatod, akkor érdemes még egybe belevágni.
2015. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Van kerted vagy közeli bekerített futtató ahol elkezdhetsz dolgozni velük? Ha van akkor nincs gond, csak rajtad múlik, hogy tanítsd őket.

Ha nincs akkor azt ajánlom, hogy terepen mindíg csak az egyiket engedd el amig nem lesznek behívhatóak. Ha a másik nálad van pórázon, akkor az első se fog lelépni, visszajön hozzád

2015. máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem mondanam, hogy profi vagyok, de volt mar kutyam (lakasban), meg könyvet is olvasok a temarol. Az a baj, hogy mivel altalaban este erek haza (hetvegem szabad), nem szeretnem, ha a kutyam maganyos lenne vagy unatkozna napközben. Gondoltam, a sajat testvere, akivel most is együtt vannak, jo lenne tarsnak. A testver lanyok azert jo esellyel kijönnek egymassal, nem? Nem lesznek egymassal agresszivek.

Mindenkepp megyünk kutyasuliba is, csak azt sem tudom, hogy oda egyesevel vagy parban jobb vinni öket.

Kicsit aggodom, mekkora teher ez igy ket kutyaval hirtelen, de ha kesöbb akarok neki majd egy tarsat, akkor biztos nehezebb a megfelelöt kutyat megtalalni.

2015. máj. 25. 13:52
 4/13 A kérdező kommentje:
Kerteshazban lakom.
2015. máj. 25. 13:52
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem elobb hozd el az egyiket, aztan, amikor mar egy kicsit megbaratkoztatok es minimum porazon szepen setal es lathato, hogy nem lesznek nagy gondok, hozd el a testveret is.
2015. máj. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha még sosem volt gazdája, akkor iszonyatosan lesokkolódna, ha az egyetlen "személyt" akihez ragaszkodik, a testvérét is elszakítanák tőle. A nyugodtabbik viselkedése jó hatással lesz a másikra, én azt javasolnám, hogyha anyagilag nem gond, akkor jobb volna őket együtt elhozni.
2015. máj. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

de ha kesöbb akarok neki majd egy tarsat, akkor biztos nehezebb a megfelelöt kutyat megtalalni.


Csak ezert ne hozd el a masikat. Tarskent ugyis azt fogadja el kesobb, akit te behozol a falkaba, ha megfeleloen neveled.

2015. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha kertes ház, akkor hozd el mindkettőt.

Nekik könnyebb lesz a beilleszkedés.

Suliba majd egyenként kell vinned, nem tudsz egyszerre 2 kutyával foglalkozni.

2015. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
En is arra gondoltam, hogy a baratsagosabb kutyus majd jo iranyba befolyasolja a felöset. Tegnap a batrabbikra mar ratettük a porazt is, egy ket agaskodast leszamitva nem volt annyira sokkolo szamara.
2015. máj. 25. 14:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is mindkettőt vidd haza :)
2015. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!