Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik a kutyáimmal?

Mi történik a kutyáimmal?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm annak aki elolvassa írásomat, és megpróbál valami hasznos tanáccsal ellátni!

Szóval van két testvér kan kutyám, puli keverékek; egy fekete kutyus, és egy barna. Már kiskorúk óta nálam vannak. Nagyon jól vannak tartva, van külön házuk, mindennap kutyakonzervet kapnak, sose kapnak csontot vagy ilyen maradékokat, minden áldott nap játszok velük , és látni rajtuk, hogy boldog kutyák.Sose volt velük baj, bár egyszer elszöktek de akkor meglettek verve és megtanulták, hogy nem szabad kimenni. A fekete kutya nagyon bolondos, barátságos, ugrálós kutya. A barna egy kicsit visszahúzódóbb de ő is nagyon játékos és okos. Már 5 évesek és mostanában pár hete a fekete kutyával történt valami. Ha nyílik a kapu egyből kiakar szaladni az utcára. És mikor kiszalad, akkor az utcában oda rohan a többi kutyához, ugat egy sort majd vissza szalad az udvarunkba. Ilyenkor a barna kutya (aki nem szökik el) neki ugrik és morog. Többször volt már ilyen, hogy összemarakodtak de persze nem harapták meg egymást csak egymásra morogtak. Ez egyre többször történik meg. Próbáltam megverni a fekete kutyát de az utcán nem tudom elkapni és ha az udvarba verjem meg akkor azt gondolná, hogy azé vertem meg mert visszajött. És pár napja azt veszem észre, hogy a kutyák nyugodt állapotban az udvarban, is morognak egymásra. Ha morognak megverjem őket? Nem szabad? Vagy a fekete kutyát megkössem? (bár nagyon nem szeretném mert úgy gondolom a kutyának kell a szabadság) Zárjam el egymás elől a két kutyát? Ti mit tennétek a helyembe?



2015. máj. 25. 16:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%

Leírod, hogy nagyon jól tartod a kutyáidat, aztán "megemlíted" hogy időnként jól elvered őket......és mindezek után csodálkozol, hogy nem fogadnak szót.

Talán el kéne kezdeni foglalkozni velük

2015. máj. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Vidd őket sétálni, rohangálni, ha le vannak fárasztva akkor nem szöknek, s nem marakodnak unalmukban. A konzervet pedig felejtsd el, csak vizet tartalmaz, etesd őket jó minőségű táppal.
2015. máj. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Ne verd őket, mert agresszívvá válnak.
2015. máj. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
Naponta játszol velük. Eddig jó. Sétálni mennyit viszed őket? Ugye (ugye????????) nem gondolod komolyan, hogy a verés bármire is megoldás, és egyáltalán, nevelési módszer?????
2015. máj. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Jól vannak tartva, az utcánkba nincs olyan ház ahol így legyenek tartva a kutyák. A megverés pedig az, hogy a seggükre ütök egy kicsit. És az a "verés" ami igazából nem nevezhető annak, is egyszer volt amikor elmentek kiskorukban.
2015. máj. 25. 17:00
 6/25 anonim ***** válasza:
45%
Állatorvostól kérdezd! A verés tényleg nem jó módszer. Vidd őket sokat sétálni, és játszani is engedd...
2015. máj. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
A kutya bántalmazás ellen vagyok, úgy, hogy nehogy úgy gondoljátok, hogy én annál az egy alkalomnál nagyon megvertem volna őket, csak éppen, hogy ráütöttem egy kicsikét a hátsójukra. A táp jobb? Egy kutyás ismerősöm azt mondta hanyagoljam a tápot mert attól nem tudnak majd normálisan wczni, ezért mindig kutyakonzervet adok nekik.
2015. máj. 25. 17:04
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
A "kicsikét ráütöttem a hátsójukra" akció kb 0 értékű. Első sorban el kell kezdened megtanítani a kutyának, ha kimegy a kapun, az neki tilos és rossz.
2015. máj. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
De ha kimegy akkor fogjam meg és kezdjek el vele beszélgetni, hogy nem szabad és neki nem ott van a helye? Vagy kiabáljak vele? Mit tegyek ha kiszökik? Megfogjam és vigyem haza? Mert amúgy magától haza szalad egy perc után...
2015. máj. 25. 17:10
 10/25 A kérdező kommentje:

Eddig ha a fekete kutya kiment sose csináltam semmit. És szerintem mostanában ezért lett gyakoribb, hogy kiszökik a lábam mellett.

Amúgy nagyon sokat foglalkozok velük. A pacsizástól, az ülésig, a hempergésig mindent megtudnak csinálni szóra. Szóval okos kutyák. Csak mostanában valami van velük...ami eddig nem volt.

2015. máj. 25. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!