Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vakarózik ennyit a...

Miért vakarózik ennyit a kutyusunk?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos mopszunk, nálunk van 1,5 hónapja. Nem bolhás de mégis rengeteget vakarózik és ha elkezdjük simogatni a hátsó lábai fölött, körül elkezd vakarózni a levegőben úgyn. biciklizni. Voltunk vele orvosnál azt mondta lehet hogy atkák miatt. Elkezdte kezelni, a hátán nyomott végig valami cseppeket de semmi változás. A szőre megvan és teljesen "ép". Ötletek??
2010. febr. 26. 07:05
1 2
 1/19 anonim válasza:

Haló.

Nos a kutyáknak van egy reflexük, ami vakarásra, simogatásra bekapcsol és a lábaival (hátsó) ő is kapálódzni (vakaródzni) kezd.

De gondolom házban tartott eb, fűtött szoba, mert akkor izzad és ugye attól is vakaródzhat. Ha nem bolhás, akkor csak ez a két dolog lehet. (Mert a rüh az feltűnne)

2010. febr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Lehet még kiszáradva a bőre. Ez főleg fürdetés után fordul elő. Tegyél a bundijára fürdetés után hajbalzsamot és hagyd rajta kicsit. Vagy poros a bundája. Ez alapos kikeféléssel, fürdetéssel oldható meg. Ha atkás, a fülénél vakarja. Ezt egy idő után szabadszemmel is észre lehet venni, mert nagyon koszos, fekete lesz a kutyus füle belűl. Reméljük idáig egy kutyi sem jut el, mert ez már azt jelenti, hogy nagyon elszaporodtak az atkák.

Előfordulhat, hogy zavarában vakarózik. Az én kis szörnyűségem akkor kezd el ásítozni és vakarózni, ha rászólok valamiért.

2010. febr. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

1. a levegőben való vakaródzás egy reflex. Valójában akkor a kutyák csiklandozás szerűt éreznek.

2. jó fej orvos:-(( :Ha atkás azért azt komolyan kell kezelni és nem lehetre kell adni, hanem bőrkaparékot kell venni. Kérjél bőrkaparék vizsgálatot. A kutya szempontjából nem fájdalmas.

3. Lehet még táplálék allergia.


Én azt gondolom valami atka lehet. A gombás fertőzések szőrhullással is járnának.

2010. febr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
megfürdetjük mert elég koszos már és azóta kezdte ezt a vakarózást mióta lehordjuk sétálni szal lehet koszos. ha tovább csinálja akkor bőrkaparék lesz. köszönöm a segítséget.
2010. febr. 26. 08:47
 5/19 anonim ***** válasza:
szia! a mopszoknak sajnos nagyon érzékeny a bőrük és elég gyakori a bőr/szőr probléma. Amire figyeljetek oda, lehetőleg ne csirkés táppal etessétek, mert nagyon könnyen allergiás lehet rá ha feltellik vele a szervezete, szerintem a bárányos tápok nagyon jók ilyen esetben. De ahogy írod, hogy fürdés után kezdte a vakarózást inkább az lehet, hogy sampon kiszárította a bőrét, és húzódik ezért vakarózik, próbálkozzatok meg valami márkás (Héry) sampival, ami nem veszi annyira igénybe a bőrét, és arra figyeljetek oda hogy alaposan öblítsétek ki a szőréből a sampont. Remélem hamarosan elmúlik a vakarózás
2010. febr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
kaját csak royal canin mini junior tápot kap. nem még nem fürdettük meg most akarjuk mert volt ez a vizes sáros idő akkor elég koszos lett.
2010. febr. 26. 09:46
 7/19 anonim ***** válasza:
hát most lehet hogy le leszek pontozva, de a royalt szerintem cseréld re NEM egy rossz táp, de sajnos van benne szója és egyéb növényi cucc (olvasd el az összetevőket sajnos már nem emlékszem fejből) ami szintén okozhatja a vakarózást, nekem ugyan yorkim van mi is royallal kezdünk a fajta táppal és ő is vakarózott, ahogy váltottunk acanára rögtön abba maradt... vagy esetleg amit még tudok javasolni keress mopszos fórumot (index-netboard) ott biztosan tudnak segíteni, én is sokszor fordultam a fórumozókhoz segítségért amikor a doki csak állt széttett kezekkel és lenyúlt 10-12 ezer ft-al... vagy esetleg a tényésztőt hívd fel! jobbulást a kutyusnak
2010. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

szerintem is cseréld le.

ha lehet ne hill's-re , mert akkor sem jutsz egyről a kettőre.

2010. febr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
nah olvasgattam fórumokat és írták h lehet kajaallergia. akkor kipróbáljuk az acana-t vesztenivalónk nincsen. uccsó írónak: pedig azt hittem a hills jó minőségű kaja.
2010. febr. 26. 16:10
 10/19 anonim válasza:
Szia! kistestű kutyáknl elég sűrűn előfordul hogy bedugul a bűzmirigye amit csak állatorvos nyomkodhat ki neki.. olvass utánna
2010. febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!