Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ebben a szituációban...

Ti ebben a szituációban tiltottatok, dicsértétek vagy közömbösek maradtatok volna?

Figyelt kérdés

Labdáztam a kutyámmal, amikor odafutott egy másik kutya aki folyamatosan ugrált rám, ezért el akartam tenni labdát, de ahogy emeltem a kezem, felugrott és beleharapott az alkaromba (nem agresszívan,nem is olyan erősen, de azért nem esett jól). Erre az én kutyám kilőtt mint a rakéta és hörögve,vicsorogva rátámadt a másik kutyára. Nem volt nagy bunyó (nem sérült meg egyik kutya sem) csak egy kicsit helyretette meg elkergette a közelünkből. Lehet,hogy nem szép dolog, de én bizony megdicsértem a kutyámat. A másik eb gazdája pedig értetlenül nézett rám,hogy dehát az ő kutyája csak játszik és őt is megszokta így harapni de soha annyira,hogy vérezzen. Hát mondom szuper de engem akkor se harapdáljon.

Mi lett volna ebben a szituációban a helyes viselkedés részemről? Ti mit tettetek volna?



2015. máj. 26. 08:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szerintem ugyanezt:)
2015. máj. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én is megdicsértem volna!
2015. máj. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%
Én megszidtam volna, ugyanis én vagyok a falkavezér, én kell lerendezzem a szituációt.
2015. máj. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem dicsértem volna meg, közömbös maradtam volna.


Magamban meg agyon dicsértem volna, hogy ilyen szuper kuttyom van. :)

2015. máj. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Szerintem a falkavezér elv sok esetben megbukik kutyáknál, pl. nyomkövetésnél: keresni kell a kutyának, holott a vezér feladata a táplálék felkutatása, fedeztetésnél: elvileg csak az alfák párosodhatnának vagy akár őrző-védő foglalkozásnál

Nyilván az optimális ha a kutya kérésre/parancsra cselekszik,de szerintem ugyanakkor kell rendelkeznie némi autonómiával is, hiszen vannak helyzetek amikor gyorsan és egyedül kell döntenie.

Nekem valahol szimpatikus ez a viselkedése, mert ha tényleg megtámad valaki (legyen az kutya vagy ember) és hirtelen leblokkolok vagy nem tudok elég gyorsan reagálni, akkor jó,hogy ő önállóan a védelmemre kell.

Csak érdekel,hogy más, esetleg tapasztaltabb kutyások,hogyan viselkednének ebben a szituban.

2015. máj. 26. 09:22
 6/15 anonim ***** válasza:
Az azért kérdéses,hogy mire reagált a kutya.Arra,hogy egy másikkal foglalkozol vagy arra,hogy veszélyben érzett.
2015. máj. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom,hogy veszélyben érzett. Többször is foglalkoztam már más kutyával a jelenlétében, soha nem volt gond vele. Ilyenkor általában lefekszik és békésen rágcsál valamit(botot, labdáját stb).
2015. máj. 26. 10:14
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Falkavezér elvbe az is beletartozik, hogy mivel a kutya falkaállat, a tagokat bevédik, legyen szó kölyökről, felnőttről, vagy épp vezérről. Farkasok is közösen támadnak, védő funkciót is falkaszinten valósítanak meg. Nyilván nagyon fontos, hogy az ember kezelni tudja a kutyáját, hogy tulajdonképpen hatalma legyen a kutya felett. Ez két módon érhető el, vagy behódoltatja, és tulképp "rettegésben" tartja a kutyát, így annak nem lesz egy önálló mozdulata sem, csak parancsokra reagál, vagy vezető, ugyanakkor falkatag szerepet is alakít ki az ember a kutya mellett, amikor is a kutya cselekszik önállóan, szabad akaratából is, de a vezényszavakat nem kérdőjelezi meg. Mindkettőnek megvan a maga helye, nyilván rendőrkutya csak parancsra teljesítsen, míg (véleményem szerint) egy családi kedvenc számára bizonyos fokú szabadság (természetesen ésszerű kereteken belül) megengedett.

Én biztosan nem büntettem volna, amíg nem agresszívan lép fel a másik kutyával szemben, sőt, amíg higgadtan, csak téged megvédve cselekedett, addig kimondottan dicsérendő, hogy nem öntötte el az agyát a fáradt gőz.

A másik gazdának meg lehet, hogy ugyanúgy harapdálja a kezét, de ebben idegenekkel szemben sosem lehet 100%-osan biztos, a kutyát az idegenek harapdálásáról, összeugrálásáról le kéne nevelni, bármilyen aranyos, kedves kutyus, idegen ember lehet, hogy úgy reagál rá, amire a kutya bevadul, ezt meg nem szabad megkockáztatni.

Viszont az alap kérdésre visszatérve, ha valóban olyan higgadtan és normálisan oldotta meg a te kutyád a problémát, szerintem a dicséret jár neki, én legalábbis tuti azt tettem volna.

2015. máj. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg közömbös maradtam volna. Magamban örültem volna, de a jelenlegi világban nem előnyös, ha egy kutya önállóan intézkedik, így ezt nem szeretném dicsérni.
2015. máj. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
Nem dicsértem volna meg, valszeg azért egy hangos szidást is kapott volna. Ez nem vészhelyzet volt azért :) És ha hagyom önállóskodni ilyen szituban, máskor is megpróbálná
2015. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!