Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jutalmazás két kutyánál hogy...

Jutalmazás két kutyánál hogy megy? Hogy kellene mennie? Jutalomfalat osztásra gondolok.

Figyelt kérdés
Van egy régebbi kutyám, ő sok mindent tud már. Került hozzánk 2hete kb egy új kutyus, ő még kajla, kis fiatal. Az újabbat tanítom a behívásra flexin. Persze mikor hívom az újat, akkor jön a régi is(őt póráz nélkül sétáltatom általában). Jutalomfalatot kap az új is és a régi is. A kérdés, hogy mi ennek a módja? Mindig ugyanaz kapjon először? Az a gond, hogy amikor a réginek adom a jutit, akkor az új mindig odapofátlankodik, jó, hogy ki nem eszi a szájából... Erről hogyan szoktathatnám le? Szoktam mondani, hogy nem, ez nem a tied, meg néha ráütök finoman a pofijára - egyáltalán nem erősen. Morgás, acsarkodás ilyenek nincsenek.

2015. máj. 26. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Az kapjon, akit tanitani szeretnel, a masik ne, vagy csak masodikkent. Ha barmelyik pofatlan, tiltsd eroteljesen.
2015. máj. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érdemes eleinte külön foglalkozni az újjal. A tolakodást pedig tiltsd le. Majd megtanulja, hogy eredményesebb nyugodtan ülve várni a jutalmat.
2015. máj. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tanítsd meg nekik a nevüket. Mindig csak azt jutalmazd, akitől kérted a feladatot, a másikat hagyd figyelmen kívül, így megtanulják, hogy ne tolakodjanak, mert tök felesleges.

Azt meg ne hagyd, hogy elegyék egymás elől a kaját, követeld meg, hogy tartsák tiszteletben egymást is, meg a te döntésedet is azt illetően, hogy kinek akarsz kaját adni. Ha a kedves, visszafogott kérésből nem ért a kutya, akkor kommunikálj vele egyértelműbben. Ha a pici pofon nem hat (és általában nem hat), kaphat nagyobbat, vagy elküldheted, vagy kitalálhatsz bármit, amire hallgat. Mindig akkor megfelelő a retorzió mértéke, ha eléri a kívánt hatást - se több, se kevesebb nem kell a kutyának.

2015. máj. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Én úgy szoktam pl, hogy Bobi gyere ide! ül!, akkor kap egy jutalmat. Ha a másik is ott ugrál mellette, megmondom neki - Te mit akarsz itt? Téged nem hívtalak?


És ha az egyiknek adok kaját, a másik erre oda akar menni, akkor visszarángatom és lefogom, vagy elé rakom a lábamat, rászólok és nem engedem hogy oda tudjon menni.

2015. máj. 27. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igyekszem helyesen eljárni.

Gondoltam már én is a külön tanításra... csak az a régebbi kutyával nem kiszúrás? Hogy otthon hagyom, míg a másikat leviszem... vagy otthon a lakásban bezárom az egyik szobába, míg a másikkal foglalkozom? Így is "féltékenyek". Ezzel nem tetőzöm még jobban? Féltékenykedés alatt azt értem, hogyha elkezdem az egyiket simogatni, foglalkozni vele, akkor rögtön jön a másik is - nem tolakodóan, nincs továbbra sem morgás, acsarkodás -, hogy hát ő is itt van: "velem is tessék foglalkozni".

2015. máj. 27. 14:23
 6/6 anonim ***** válasza:
En ugy szoktam, hogy amig setanal a fiatalt tanitom, az oregebb a helyben maradast gyakorolja. Ha pedig az oreggel tanulok, a fiatalt kikotom egy fahoz. Eleinte voltak balhek, de hamar rajottek, hogy ki kell varni a sorukat. Ez a rangsor rendezeseben is segitett.
2015. máj. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!