Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat nem tudom kezelni...

A kutyámat nem tudom kezelni ha postás jön és én veszem át a levelet, csahol agresszívan viselkedik a kapun belül és nem hallgat rám. Hogyan tudnám kezelni a helyzetet?

Figyelt kérdés
egyáltalán miért ideges a postásra ? bár ez nem is nagyon érdekel az érdekelne hogy mit csináljak vele. Amúgy macskára ráküldöm lehívom de ezt a helyzetet nem tudom kezelni.Ő nála különben a testi fenyítés működik a macskáról lehívást is igy tanítottam meg (kapott egy pofont) megcsinálnám ezt a postásnál is 100% hogy megoldódna a probléma mert ismerem a kutyámat, de attól félek hogy a postás még a végén feljelent állatkínzásért. De ezen kívül még ötlet nektek? még a palackos fenyítés is szerintem működne csak hogy ennél is gondolom ugyan az a vélemény alakulna ki rólam. Köszönöm!
2015. máj. 26. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy mi? Te megpofoztad a postást? :-)

Na jó csak vicceltem. Minden kutyát irritál a postás.

2015. máj. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amíg jobban izgat a postás véleménye, mint a saját kutyád jólneveltsége, addig nem is fog normálisan viselkedni az eb. Nevelni ott kell, ahol hülye a kutya; egy gyerekkel még talán meg tudod beszélni később, de a kutyával kizárt.
2015. máj. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
18%

A testi fenyítés-még ha azt hiszed hogy jó,bevált-nem működőképes sem kutyánál más állatnál,embernél.

Ideig óráig jó,max félelemből,"jaj ezért pofont kapok"-ból cselekszik a kutyád. Javaslom rendezni a falkavezérséget,ha egyvalamiről le tudod tiltani a kutyád,másról is le kell tudnod.

2015. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3: Hehe :) Nem. A falkavezér nem attól és nem csak akkor falkavezér, amikor előbb megy ki az ajtón. Ha az ilyen szituációkban, mint például hogy jön a postás, nincs akaratérvényesítő képessége, akkor bukta az egész. Egy ösztönerős kutyát nem intézel el annyival, hogy falkavezér vagy és akkor hopp, minden működik, vannak, amiket külön kell gyakorolni, mire a kutya egyáltalán képes lesz annyi önkontrollra, hogy hallgasson rád.

Meg ugye ezek hatnak egymásra oda-vissza. Ha a kutyát elkapja a hév, és te nem állítod le (akár egy pofon hathatós segítségével, vagy hogy nyakon csíped és elmagyarázod neki, hogy mennyire nem buli nem odafigyelni rád), akkor a kutya rájön, hogy valójában nem vagy képes kontrollálni az ilyen helyzeteket, és ennek megfelelően fog viselkedni. Magyarul akárhogyan is, de kell irányítani, mindig.

A falkavezérség amúgy sem olyan, hogy egyszer beállítod és úgy marad. Fiatal kutyáknál például tök normális, hogy próbálkoznak, de idősebbeknél is, akár egy megváltozott élethelyzetnél, akár a kicsit lazult szabályok miatt, akár csak azért, hogy megbizonyosodjon felőle, hogy még mindig te vagy a legmegfelelőbb a falkavezéri pozícióra. Ez egy 24 órás meló, 10-15 éven át.

2015. máj. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!