Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kisebb termetű kutyák...

A kisebb termetű kutyák sérvet kapnak a sok lépcsőtől?

Figyelt kérdés

Vesti.


lehidaltam...

Mi a véleményetek - mert én nem vagyok sem szakember a témában, sem állattartó (jelenleg) - nővérem meg iszonyúan tudja majmolni az ismeretlenek véleményét.


2015. máj. 26. 17:45
 1/9 Cukybabaa válasza:
22%
Mikor a kutyám kicsi volt élvezte :) de nem hagytam neki sokáig, mert feltettem.. De akkor is csinálta :) semmi baja nem lett :)
2015. máj. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sérvet nem kapnak, de az ízületeiket és gerincüket rendkívüli módon megterheli a sok lépcsőzés. Bizonyos fajtáknál, amelyeknek arányaiban hosszabb a gerince (pl. tacskó és a westie is) akár részleges vagy teljes bénuláshoz is vezethet az így kialakult porckorongsérv.


Úgyhogy inkább ne hidalj le, a nővéred helyesen látja a dolgokat.

2015. máj. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tacskóbénulás szokott lépcsőzéstől előfordulni. Sérvről sose hallottam
2015. máj. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk volt tacskónk. Naponta többször is megjárta a 3 emeletet, és semmi baja nem lett. Öregkorában múlt ki természetese módon.
2015. máj. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem sérve lesz, hanem kopása
2015. máj. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A gerincének, ízületeinek nem tesz jót a sok lépcső rendszeresen.
2015. máj. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Porc kopása lehet. Vagy például egy patellás kutyát sem túl jó ötlet lépcsőztetni.Ízületeknek nem tesz jót.De egy tacskó,basset hound-nak tuti nem!! Viszont rengeteg kutya él panelban és lépcsőzik napi többször gond nélkül.


Nálunk az egyik bichon 13 éves és 12 éve van velünk,tehát lépcsőzik. 4.ről le-fel.Napi 3x. Nincs semmi baja/lekopogom/. Egyszer rosszul ugrott le az ágyról,meg a parkettán meg is csúszott. Akkor részleges ínszalag szakadása lett.De meg műtötték. Onnantól 1 hónapig kímélni kellett.Így hurcibáltuk le-fel.Aztán rendbe jött,azóta is lépcsőzik.



Amire ügyelni kell,hogy kölyök korban ölben kell le-fel vinni legalább 7-8 hónapos koráig.Sőt mondom az 1 évest kort is.Mert addig fejlődik a teste,izmai,ízületek,csontok stb. Mondjuk csak kistestűt tudsz vinni ölbe :D


Amikor gond lehet az inkább idős korban. De lehet adni ízület védőket,meg lehet cipelni is.

2015. máj. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Minden kedves hozzászólónak köszönöm, hogy megírta a véleményét
2015. máj. 27. 13:33
 9/9 Dragon9921 válasza:
Nem.
2015. máj. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!