Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökik a kutya, miért?

Szökik a kutya, miért?

Figyelt kérdés
2 éve befogadtunk egy 8 hónapos labradort.Most kb 3 éves.Amikor anyukám hazajön (a kocsival) a kutya él a lehetőséggel és kiszökik.Már tanácsolták azt hogy vigyem sokat sétálni,de nem segített ugyanis 1 óra múlva megint megtörtént.Nagyon szeretjük egymást tényleg.Mindig együtt vagyunk, sok trükköt tanítottam neki, engem szeret a legjobban!(Persze ha én ott vagyok a kocsiban akkor nem megy el!).Egyrészt arra gondoltunk hogy ő ilyen mert az előző gazdájától is elszökött.A másik pedig hogy elvesztette a legjobb barátját (egy másik kutyánkat) és azóta tényleg többet szökdösik! Mit ajánlotok mit tegyek? (Hozzáteszem az utcából nem mer kimenni!)
2015. máj. 26. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy van tüzelő kutya a környéken? Ezt ivartalanítással lehet megoldani,ha ez a gond. Más kutyákkal kapcsolatban van? Mert ugyanúgy igényli, mint az ember a másik emberrel való kapcsolatot. Alapengedelmességre nagy hangsúlyt kell fektetni, ahogyan a szocializációra, és a fizikai-agyi fárasztásra is. Ilyen feladatokat is csinálj
2015. máj. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szuka
2015. máj. 26. 21:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tüzel véletlenül? Amiatt szökhet.
2015. máj. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ha az előző gazdánál is szökött lehet hogy ő sem vitte sétálni és ez egy rossz beidegződés maradhatott a kutyánál csak mégtöbb napi sétával esetleg nem lenne a kutyának erre szüksége. Amugy pl ha áltok be a kocsival zárjátok be ha be lehet ha nem akarjátok hogy kimenjen.
2015. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elektromos nyakörv illetve villanypásztor megoldja a problémát
2015. máj. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem ez azért van, mert utcán élt.

az én kutyám dettó ugyanezt csinálja: imád velünk lennj, mozgatva van rendszeresen, mégis az elő adandó alkalommal meglóg- és 2 óra múlva jön csak vissza( ez idő alatt pedig körberohanja a várost)

szerintem az utcai kutyákban felélénkül a menekülési ösztön, mivel sok rosszakaróval és kutyaellenes emberrel találkoznak az utcán. megszokhatták, hogy ha sarokba szorítva érzik magukat/ korlátozva vannak valamilyen formában, akkor akár bánthatja is őket valaki.

már pedig ebből a számukra félelmetes helyzetből menekülni kell, amint lehet.

ez nem azt jelenti, hogy tőletek fél vagy valami, hanem az utcán töltött ideje alatt ezt tanulta, hogy így menekülhet meg rossz emberek elől ha elfut. és ez olyan erős megszokássá vált, hogy minden más helyzetben is alkalmazni fogja.

az én kutyám menhelyről van, ők is az utcán találták, és tudja hogy nem szabadna neki kirohanni, mert nem szabad, és mégis megteszi. felelevenedett menekülési ösztönei miatt. aztán persze visszajön, de nagyon féltem- rohan megállás nélkül.

de ha belegondolsz, érthető, hogy előjönnek az ősi ösztönei a kóbor kutyáknak: az embertől függetlenül kell táplálékhoz jutniuk, amit akár el is vehet tőlük más kutya/ el is zavarhatja ember.

örülj neki, hogy legalább az utcaból nem mer kimenni- nekünk nincs ilyen szerencsénk.

de építhettek neki ideiglenes kennelt is- mielőtt anyukád beáll a kocsival, becsukjátok- nem fog tetszeni neki, de legalabb így biztonságos.

vagy megpróbálhatod jutalomfalattal benttartani-pl. a maradást megtanítod neki...

2015. máj. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezt szoktuk csinálni hogy bezárjuk, ilyen kor több hétig nincs esélye kimenni de ha aztán becsúszik még egy akkor kezdhetjük az egészet elöről szerintetek segít az elektromos nyakörv?
2015. máj. 27. 15:08
 8/10 A kérdező kommentje:
Vagy az ivartalanítás?
2015. máj. 27. 15:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Inkább az ivartalanítás fog segíteni!
2015. máj. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Manka68 ***** válasza:

A labi alapból nagy csavargó, vadászkutya. :-)

A mienk is az volt, egészen addig szökdösött, amíg nem kezdtem RENDSZERESEN, minden nap sétálni vele. Amikor rájött, hogy biztosan megyünk majd, akkor szépen megvárta míg én viszem. :-)

Ehhez nem elég egyszer-egyszer elvinni, nem fog az első séta után megülni otthon. Sok séta, türelem és az ivartalanítás segíthet a problémádon.

2015. máj. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!