Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kutyán gondolkozom, a...

Új kutyán gondolkozom, a német juhász és az airedale terrier tetszik. Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Van egy buldogom, az lenne a kérdésem, hogy melyikkel jönne ki jobban, illetve, a kertnek melyik árt többet? Előre is köszönöm!

2015. máj. 27. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő gyönyörű kutya jellemre.

Mutatok két linket,ami részletesebben leír dolgokat a kutyákról.

Talán ez alapján a könnyeben sikerül kutyát választanod.

Német juhászkutya: [link] A társas viselkedéséről is ír. Szerintem jól kijönne a buldogoddal,míg az airedale terrier dominánsabb. Nem túlzottan társaságkedvelő.


Airedale terrier: [link]

2015. máj. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Üdv! Én mindenféleképpen a németjuhászt választanám, mivel a másik fajtát kevésbé ismerem, de tudom, hogy megkeserítheti a gazdi életét, ha nem úgy van nevelve, ahogy kell. Mivel vadászkutya, egy pumát is letudna vadászni.(sőt le is tud.) Utánaolvastam, és kertbe semmiféleképpen sem ajánlott. Hogy miért? Mert náluk az összetartozás a legfontosabb, ha kizárjátok, úgy érezheti, hogy ő nem a család tagja, így nehezebbé válik a nevelése. A németjuhász okos, nem agresszív, jó házörző, a kutyákkal jól kijön. Németjuhászra szavaznék!
2015. máj. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A bulldog bármelyikkel jól kijön, ha jól van nevelve és kutyákhoz van szoktatva.

Mindkét kutya igen mozgásigényes, sok sétát, futást, fárasztást, feladatot, nevelést igényel, hogy ne ártson a kertnek. Ez nem fajtától függ.

A német juhász munkakutya, kutyasuli, feladatok, "munka" szükséges számára, hogy jól "üzemeljen".

2015. máj. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen célra szeretnéd?

Nekem van airedale és német juhászom is.

Mindkettő nagyon jól elvan kint.

Egyik SCH3-as vizsgás a másikat most készítjük IPO1-re.

A természetük különböző.

Nem lehet összehasonlítani őket.

De mind a kettőt ajánlom.

2015. máj. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Bejöhetne! Ezt elfelejtettem írni.. A buldogot ha kiteszem, 20 másodperc múlva búsan bámul befelé az üvegajtón szóval nem igazán lehet ridegen tartani.. Eddig jól neveltem azt gondolom. Minden héten jár egy trainer hozzám, akinek kutya iskolája van. Már egészen kiskorától. A kutyáit is elhozza. (egy belga juhász, egy puli, és egy goldi) Emellett viszem két német juhászhoz amikor csak tehetem, hogy megszokja a nagy kutyákat és hogy megadja magát ha rámorognak. Ő az első kutyám, de rengeteget tanultam már előtte is elsősorban a Fennel könyvekből. Inkább a pozitív megerősítés vonalat szeretem a kutyanevelésben, főleg mert a buldogot máshogy nem veszem rá hogy együttműködjön. A másik két fajtán azért gondolkozom, mert szeretnék egy olyan kutyát amivel tudok labdázni, hosszabb sétákra menni és hasonló. Fontos hogy nagycsaládban élek (legkisebb tesóm négy éves) én húsz vagyok. Szóval szerintetek a két fajta valamelyike jó lenne? A taníthatóság elég fontos nekem. Mindkettő mellett találtam érveket. A német kicsit engedelmesebb ahogy olvastam. De hullik a szőre. Az airedalenek nem hullik. Szóval szerintetek?
2015. máj. 27. 15:48
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha én választhatnék, biztosan az Airedale jönne, mert imádom a terrierek makacsságát és jó ösztönösségét. Ha ezekkel nincs bajod, akkor neked is az Airedale-t ajánlom.
2015. máj. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!