Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyát szeretnék....

Gyakorikérdező86 kérdése:

Nagytestű kutyát szeretnék. Mely fajták élnek közülük viszonylag tovább?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a nagytestű kutyák átlagos élettartama jópár évvel alacsonyabb, mint a kisebb testűeké. :( Amiket nézegettem (pl. Leonbergi) szinte mindnél azt találtam, hogy 8-9 év. :( Tudnátok pár fajtát felsorolni, amit jobban kerül a betegség (szívósabb) és hosszabb a várható élettartama?

2015. máj. 27. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Az élettartam függ attól is, hogyan tartod. Nyilván ha minden sz*rral eteted, nem tesz jót neki! Minőségi étellel, odafigyeléssel tovább is élhetnek! Keverék nem jó? :)
2015. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokat számít honnan van,mit kap enni,milyen életet él.


Attól,mert az van írva,hogy 8-9 év. 10-12 évig is élhet.Ez csak egy átlag.Amit régen mértek fel.De régen kevesebb ideig éltek a kutyák.


Azért minden méretből kivéve a német dog 10+-ot megéli

2015. máj. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egy leo tenyésztőtől is érdeklődtem. Minőségi kaja mellett is kritikus a 4, 5, 6 éves kor, nyolc éves kor felett pedig már bármi előfordulhat. Ezt írta nekem. Pedig neki az lenne az érdeke, hogy minél nagyobb élettartamot írjon.


Nekem az lenne a kérdésem, hogy melyek azok a nagytestű fajták, amelyek valamelyest kivételek és viszonylag ők is sokáig élnek.

2015. máj. 27. 21:37
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Nagytestű fajták közül a pásztorkutyák a legéletrevalóbbak.
2015. máj. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták előttem is: a pásztorkutyák. Kuvasz, komondor, szóval ezek közül sem a 80 kg-os óriások, és inkább a szikár testű, atletikusabb kutyák, nem a mackós lomhaságok. Kerülni kell az extremitásokat.

Alapvetően a nagytestű kutyák átlagéletkorát jelentősen csökkentik bizonyos betegségek rizikói: sokkal gyakoribb náluk a gyomorcsavarodás, mint más kutyáknál, természetszerűleg az ízületi- és gerincbántalmak is jobban előjönnek, ha 70-80 kg-os testet kell cipelni egy nem feltétlen erre tervezett csontozattal.

De igen, ma már átlagban is hosszabb ideig élnek a kutyák, mint 20-30-40 éve. Jó tápot kell nekik adni, megfelelő izomzatot felépíteni fiatal korban, ésszel, okosan mozgatni, odafigyelni a rizikókra, és sokáig veled lehet a kutyád.

2015. máj. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a keverékek szívósabbak és kevesebb betegséggel kel számolniuk az élettartam meg nagyon változó de azért nagyon számít hogy milyen körülmények között élt azelőtt ha keverék mellett döntenél mindenképp kicsit fogadj örökbe mert kevesebb mindenen mentek eresztül mint az idősebb társaik és ezért kisebb az esélye hogy depressziósak lesznek
2015. máj. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

Ez egy nagy tévhit, hogy a keverékek szívósabbak. A legtöbb betegség genetikailag van kódolva, ami a felmenőkön múlik. Egészséges szülőktől származó fajtatiszta kutya nagy valószínűséggel egészséges lesz, míg Bodri kutya, aki Kira szuka kölyke, akit a több betegséget hordozó kóbor kankutya felcsinált, az nagy valószínűséggel beteges is lesz.


Szóval mindig a felmenők számítanak. A szerzett betegségek pedig megint más dolog.

2015. máj. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért ez nem csak a tartástól függ. Mamáméknak volt egy pincsije, aki maradékokon élt 21 évet.Évente volt oltva meg féregtelenítve oszt jó napot.Kerten kívül csak akkor járt, ha rágtam tatám fülét, hogy menjünk vele sétálni( kicsike voltam még).Szóval mozogni sem nagy teren mozgott. Tudom, hogy nagy testű kutyák voltak a kérdés csak azért írom le,mert eléggé összetett, hogy melyik egyed mennyi ideig él és vajmi keveset tudod te magad befolyásolni. Nekem is van kutyám jelenleg de én ha nem is élettartam növelés miatt de az életminősége miatt megválogatom, hogy mit ehet és foglalkozom vele rendesen. Ezt előre nehezen fogod tudni így kisakkozni.
2015. máj. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!