Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogkövesedés kölyöknél?

Fogkövesedés kölyöknél?

Figyelt kérdés
Németjuhászom most lesz még csak egy éves, de már itt-ott kezd felbukkanni neki a fogkő. Milyen módszer, készítmény a leghatásosabb a folyamat lassítására, esetleg megszüntetésére? Száraztápot kap, 1-2 hetente csontot, és a játéka is a rágós változatú.
2015. máj. 28. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ha alkatilag hajlamos rá, akkor készülj fel, hogy előbb-utóbb fogkőeltávolítás lesz a vége... :(

Megpróbálhatod megtanítani neki, hogy tűrje el a fogmosást. Amíg nem keményedik rá a fogkő, addig sima fogkefével elég jól le lehet dörzsölni.

A kemény marhabőr műcsontok is hasznosak, meg a főtt sertés- vagy marhalábszárcsont. Az a már odakövült fogkövet is leszedi, legalábbis a hátsó fogakról.

Ne adj neki nasit, minimalizáld a napközben leeső falatokat, mert az is gyorsítja a fogkőképződést, ha állandóan nassol a kutya.

Vannak különféle készítmények is erre, én a PlaqueOfAnimal nevű port adagoltam egy időben a kutyám ételéhez. Állítólag a már meglevő fogkövet is leszedi - hát nem. De az újraképződését lehet, hogy meggátolja.

2015. máj. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyers marhatérdcsontot rágcsálni. A rotimnál csodát tett, épp most néztem a fogait, 5 éves lesz, semmi fogkő nincs a fogain. Gyönyörű hófehérek, mondjuk mi már egy éve BARF-ozunk, de a nyers marhacsontot fiatal felnőttkora óta kapja, hetente kétszer.
2015. máj. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) A csonttal nehezen boldogul egy ideje, mert az ínye is gyulladt minimálisan, már inkább elássa sajnos. Fogmosásban gondolkozom, csak nem tudom mennyit érnek ezek a kutya fogkrémek, a porról én is hasonlóakat hallottam.:(
2015. máj. 28. 17:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha annyira fáj neki, hogy nem eszi a nyers csontot (bár általában ez inkább annak a jele, hogy túl van etetve a kutya, de látatlanban ezt én nem tudom megítélni), akkor mutasd meg állatorvosnak, és ő majd eligazít, milyen készítményt érdemes alkalmazni.
2015. máj. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem túl jó ha 1 évesen már nem tud csontot rágni, akkor mi lesz később... A sok rágás az alapja, hogy ne képződjön fogkő, és ehhez csont, csontos hús kell. Az ínygyulladást meg kellene mutatni orvosnak.
2015. máj. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Ha már fájdalmai vannak meg ínygyulladása, akkor állatorvos minél előbb. Aztán meg nyers marhagége, annál jobb fogmosó nincs :) Csak maga a BARF. Az én német juhász keverékem is hajlamos a fogkövesedésre, tíz éves korában szedni is kellett neki (addig kordában tartották a méretes füstölt csontok), de mióta nyersezünk, oltáskor is csak dicsérik a fogait, olyan tiszták.

Amúgy van valami folyadék is, amit az ivóvizébe lehet tenni, az is hatásos, teszteltük, és tök jó volt, csak marha drága.


(Lábjegyzet: egy évesen amúgy nem kölyök a kutya, hanem már bőven kamasz :))

2015. máj. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!