Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyire vagytok képben a...

Ti mennyire vagytok képben a kutyafajtákkal?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy csak én vagyok-e így ezzel, de itt a kérdésekben említett kutyafajtáknak a felét úgy kell keresgetnem google-ben, hogy az melyik. :D Kinézetük alapján felismerem őket, de nagyon soknak nem tudom a nevét.

2015. máj. 28. 20:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az itt emlitetteket mind ismerem. Altalanossagban a Magyarorszagon elerheto fajtakkal kepben vagyok, legalabb felismeres szintjen megvan majdnem mindegyik. De en 7 eves korom ota ezzel foglalkozom, nekem konnyu.
2015. máj. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Amit az FCI elfogadott fajtának azokat ismerem 100%-ig. A leggyakoribb (mondjuk 60) fajtának a történelmét is tudom nagy vonalakban (jó nem évszám szinten :D), meg ezeknek a standardja is megy. Bár azt nem nehéz megjegyezni, ha az ember jár kiállításokra :D


Én is mióta olvasni tudok, azóta kutyás dolgokkal foglalkoztam. 10-12 évesen kártyákat gyártottam, aminek egyik oldalán a kutya volt lerajzolva, a másikon a standardje. :D (ebből is több száz összegyűlt) Kb. 12 évig vettem mind a három kutyás újság, aztán mióta megújultak, azóta már nem veszem őket. Volt egy idő, mikor annyira benne voltam, hogy a kiállításokon már ránézésre tudtam hogy hívják a kennelt amiből származik a kutya :D


Pár éve mióta egyetemre járok, alábbhagyott ez a dolog, de amit kiskoromban megtanultam azt még most is tudom :D Az új fajtákkal amik most várnak elfogadásra, meg ezek az agyonkevert társasági kutyák, na ezekkel vagyok bajban.

2015. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbbet tudom. :)
2015. máj. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
90%-ban tudom a neveket + a kinézeteket párosítani, inkább a természetük és az igényeik azok, amikben vannak "fehér foltok".
2015. máj. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 piriiiii ***** válasza:
100%

Hát, az "alapvető" fajtákat ismerem többnyire, csak a továbbtenyésztett "alfajtákat" nem annyira, illetve a magyar kutyafajtákkal természetesen tökéletesen tisztában vagyok.

A lófajtákat sokkal jobban ismerem. :D

2015. máj. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon vagyok képben, én is rákeresek. Van pár fajta amit ismerek, de nem sok. A saját kutyáim keverékek, őket sem tudom miből vannak, csak tippelek.
2015. máj. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
nagy vonalakban ismerem őket. ha valami ismeretlennel találkozom, akkor meg utánanézek, és megjegyzem :D
2015. máj. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kutyaválasztás előtt álltam, akkor vettem egy Kutyák Enciklopédiája című könyvet, és akkoriban kb mindent tudtam, ami benne volt, a fajtanevektől a kinézeten át a jellemig és igényig. Most már kissé megkopott a tudásom az évek alatt, de ha meglátok egy kutyát, akkor, ha nem is ugrik be a neve, kb el tudom helyezni egy igény és jellem csoportban (a fajtacsoportokat meg nem nagy kunszt kitalálni).
2015. máj. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

[link]

Gyerekkorom nagy kincse volt ez a könyv. Az újdonságokkal nem mindig vagyok képben, de ami ebben benne volt, azt álmomból felkeltve is tudom :D Még mindig itt figyel a polcon, szétfirkálva, összecelluxozva, szó szerint rongyosra olvastam :)

2015. máj. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában nem tartottam szinten magam de a legtöbb fajtát felismerem, illetve amelyik nem jut eszembe, arról is tudom általában, hogy milyen országból való, mire használták. Néha még a kiejtéssel szokott bajom lenni.
2015. máj. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!