Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyával találkozás?

Más kutyával találkozás?

Figyelt kérdés

Mit kell tenni olyankor amikor egy olyan kutyával/kutyákkal találkozunk aki(k) kissé agresszívak?

Rokonunknak van 2 csivavája , ebből az egyik még viszonylag normális, viszont a másik az teljesen antiszociális.

Kivinni max. a kertbe mennek ki vele, de sétáltatni szerintem még soha nem voltak, így konkrétan soha nem találkozik kutyákkal.

A probléma pedig az, hogy amikor elmegyünk hozzájuk (nekünk yorkink van) akkor a két kutya mint a nem normális 10 cm távolságról ugatják, a miénk meg csak néz hogy mi bajuk van, tehát ő egyáltalán nem fél, nem agresszívoskodik, sétáltatás közben is abszolút hidegen hagyja ha lát másik kutyát, csak megszaglássza. Hosszabb időre nem mertük lent hagyni a kutyánkat, inkább felraktuk a kanapéra magunk mellé, mert a másik kutya egyre agresszívabb lett és közel volt ahhoz, hogy megharapja a miénket(szerintem). A kanapén se volt nyugta mert ott meg amikor meglátták akkor folyamatosan próbáltak felugrani, főként az egyik, amit persze nem hagytunk, nem biztos hogy harapott volna de elég "mérges" volt és inkább nem akartunk kipróbálni mit csinál ha felugrik.

A mi kutyánk meg szegény el szaglászgatott volna, mivel akkor voltunk ott először vele, de amint leugrott, egyből ott volt mind a kettő és lépni nem hagyták.

Szóval a probléma az lenne, hogy meg lehet vajon őket "szelídíteni"? Nyáron mennénk hozzájuk egy hosszú hétvégére, de így nem biztos...


2015. máj. 29. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos fogalmam nincs, nekünk is van ilyen problémánk. A mi hibánk tudom, a bolognesünk nem lett szocializálva. Most 10 éves múlt. Minden kutyát ugat, mint a veszedelem. Visszük sétálni, de olyan helyre próbáljuk, ahol kevés kutya van, mert zeng tőle a tér. Egyszer megpróbáltuk egy nagyon nyugodt kutyussal összeengedni (mindkét kutya pórázon volt), de a mi idiótánk még azt a szelíd kutyát is ki tudta hozni a sodrából, majdnem odakaptak egymásnak. Tehát mi nem merünk tovább kísérletezni, most már így marad. De kíváncsi lennék más kutyás tanácsára, hátha. Mi hiába vittünk ki párizsit juti falatnak, ránk se bagózott, amint kutya került a látókörébe. Semmi más nem érdekelte!
2015. máj. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy-egy apai pofon kicsit helyrebillentené a kis fejüket, hogy nem ők a kiskirályfik/királylánykák, nem kéne játszani az agyukat.
2015. máj. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A gazdának kéne rászólnia a kis kötsögökre. Értem, hogy antiszoc, és nem tud másik kutyával kommunikálni, de olyan nincs, hogy hagyom, hogy mellettem 10 centiről ugasson egy másik kutyát, akit én beengedtem. Rászólok, elküldöm a helyére, grabancrázok, kirakom/bezárom másik szobába gondolkodni, amelyik szükséges.

Vendégként olyan helyre nem mennék, ahol terrorizálják a kutyámat. (Már csak azért sem, mert a végén én rúgnám fel a terroristát a gazda helyett, és nem is hívnának többet.)


A másik, hogy a kiskötsögnek sem oké, hogy ilyen. Olyan kutyasuliba érdemes elmenni, ahol problémás kutyákkal is foglalkoznak, van szocializációs foglalkozás. Házilag nem könnyű ezt helyrehozni, minimum másik olyan kutya kell, aki normális, se félelemmel, se agresszióval nem válaszol az antiszoc viselkedésre. És valaki, aki ért is a kutyákhoz.

2015. máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!