Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam vissza a...

Hogy szoktassam vissza a kiskutyámat, hogy megegye a tápot?

Figyelt kérdés
3 hónapos kölyök kutyám van. Vacsorázás közben a párom elkezdett neki falatokat adogatni a mi ételünkből (sonka, tarja, fasírt), de persze ott volt neki a tápja, amit én vacsora előtt kikészítettem neki a megszokott időben. Kb. 3-4 nap alatt nagyon rákapott a tápnál finomabb falatokra, és mikor vacsizunk ott toporzékol a lábunk mellett, mert várja a részét. Tegnap este megtiltottam a páromnak, hogy adjon a kutyának a vacsoránkból, de azóta sem evett egy falat tápot sem. Mit csináljak?

2015. máj. 30. 13:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Ecopet Natural Puppy a táp neve. Már egy hónapja ezzel a táppal ezzel a táppal etetem, a koplalókúrája előtt szerette. Semmi pocakja nincs szegénynek...
2015. máj. 30. 13:46
 2/4 anonim ***** válasza:
Türelem és következetesség. Soha többet ne adjatok neki a ti kajátokból semmit. Eleve nem kellett volna, de már mindegy, majd leszokik róla. Ha esztek, és hisztizik, zárjátok ki, vagy ha ez nem lehetséges, ne vegyetek róla tudomást. Éhen halni nem fog. Evésidőben kap tápot. Vársz kb. negyedórát, nem eszi, elteszed. Következő etetéskor megint. Előbb-utóbb megeszi.
2015. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azt megprobálhatnád hogy vacsora közben tápot adtok neki mindha a ti ételetekből kapna. Vagy a táp közé tesztek pár finomabb falatot. Ha ezek nem használnak akkor talán vehetnétek kutyáknak kaja szagu sprayt és azzal befujni a tápot. De mégegy tanács ha valamj olyan a kaja amibe tudtok tenni tápot hogy ne vegye észre adjatok neki ugy.
2015. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha hisztizik, miközben esztek, zavard el a helyére.

Így szoktasd át a tápra:

Leteszed elé a tápos tálat, ezt ülve várja meg. Aztán ehetsz szóval engeded, hogy egyen. Nem kell negyed órát várni, ha lefordul a tápról, már el lehet venni. Következő etetéskor megkapja ugyanazt az adag tápot, míg nem eszik. Ne félj, kutya úgy még nem halt éhen, hogy lett volna lehetősége enni.


Csak ne adjatok neki semmi más kaját a tápon kívül.

2015. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!