Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszik?

Miért nem eszik?

Figyelt kérdés
Van egy 3,5 éves belga juhász kutyusom. Életvidám, játékos, folyton izeg mozog. Reggel kap konzerves tápból és házikosztból kaját, azt szépen megeszi. Estére prémium tápot (Happy dog) kap. Eddig szépen megette, de most kb. 1 hete abszolút nem eszi meg, csak ha kint vagyok vele, mert ugye akkor irígy. Amúgy nem kell neki. Minden mást megeszik, de a tápot nem hajlandó. Vajon miért csinálhatja ezt? Ha estére pl. lecsókolbászt, vagy simán ételmaradékot adunk neki, akkor azt megeszi, sőt még kér. De a táp az nem kell neki. Valakint van ötlete? Ráadásul fogyott 2 kg-ot, mondjuk vedlik, meg nyár van kevesebbet eszik, lehet ez az oka? 25kg az ideális testsúlyuk, kb. 1 hónapja mértem, 25kg volt. Most 23kg-ot mértem. Gondolom mivel melege van, és kevesebbet eszik, meg elvedli azt a marha sok szőrt, azért lehet. Nyugtassatok meg, h rémeket látok. A válaszokat előre is köszönöm. )oltva, féregtelenítve van a kutya)

2015. máj. 30. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kéne neki házikosztot adni, hanem CSAK a tápot, és akkor megenné!
2015. máj. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
BARF vagy PREY etetést próbáld
2015. máj. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert nem éhes. Fogyott,mert csak a gyomra telik meg a reggeli ételtől, de nem sokat tud belőle hasznosítani. Mit jelent nálad " házi koszt"? Milyen tápot adsz neki? Milyen mennyiségű, és mennyi naponta a végtermék?
2015. máj. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Harmadik! Írta, hogy Happy Dog tápot kap :)
2015. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, kissé hosszú napom volt ma.

Sem lecsókolbász, sem maradék étel, hanem akár tápváltás és csak táp. Ha nem is azonnal, de ha megfelelő a táp számára, hozni fogja a várható jó súlyt. És válogatni sem fog.

2015. máj. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tápnak biztos nem jó az íze. Ha konzervvel összekevernéd megenné.


Én is szoktam nekik adni tápot, de ha kapnak húst, akkor a tápot hiába teszem ki, rá se néznek. Ha meg nincs semmi, csak táp, akkor kénytelen megeszik. Mondjuk az én kutyáim nem fogynak le azért. Szóval olyan nincs, hogy a tápot egyáltalán nem eszik meg. Valamikor csak elfogy, de elég lassan.

2015. jún. 1. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!