Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnánk megoldani ezt...

Hogyan tudnánk megoldani ezt az egyre sürgetőbb problémát? (labrador kutyusról lenne szó)

Figyelt kérdés
1,5 évvel ezelőtt az utcán találtunk egy nagy valószínűséggel fajtiszta labrador kan kutyát. Elvittük orvoshoz, chip nem volt benne, úgyhogy mi fogadtuk örökbe. Az már az elején is látszott, hogy az előző gazdija nem foglalkozhatott vele túl sokat, nem volt egy igazán jól nevelt kutya. Emellett hiperaktív is, de nagy kertes házban élünk, úgyhogy van hol kifutkosnia magát. A probléma egy fél éve kezdődött, ugyanis szépen elkezdett összepisilni mindent. Most már ott tartunk, hogy mind a 2 autónak a kereke elkezdett szétrohadni, az ajtótól kezdve, a növényeken keresztül, a műhelyben levő szerszámokig mindent összepisil. Próbáltuk fegyelmezni, büntetni. Vettem olyan spray-t is, ami elvileg távol tartja a kutyát, de semmit sem használt. Szóval teljesen tanácstalan vagyok. Egy ismerősöm mondta, hogy az ivartalanítás megoldaná ezt a problémát. Ez tényleg így van? És ha így is van, van valami kevésbé drasztikus módszer?
2015. máj. 31. 14:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy a doki a megtalálásakor 1-1,5 évre becsülte a korát.
2015. máj. 31. 14:34
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Az ivartalanítás nem oldja meg a problémát.

Ugyanazt a hibát követitek el, mint az előző gazdái, nem foglalkoztok vele.


Azt hiszed, hogy igen, de sajnos ez nem úgy működik, hogy te csak úgy magadtól kitalálod az igényeit, és behelyettesíted a valóságot az elképzeléseiddel.

A helyzet az, hogy egy kutyának tök más igényei vannak, mint ahogy te azt elképzeled.


A hiperaktívságra olyan a kert, amint halottnak a csók.

Le kell mozgatni, rendszeresen futtatni (nem otthon!!!!!) fegyelmezetten sétáltatni.


Ezek után lehet fegyelmezni!

Bármit ezek után lehet tőle elvárni, vagy megkövetelni.

Ennek hiányában a legjobb megoldás ha hozzáértő gazdát kerestek neki, mert sehogy máshogy nem fogsz rá tudni hatni.

2015. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy te honnan veszed, hogy nem foglalkozunk vele? Ahogy azt sem, hogy honnan veszed, hogy nem szoktuk elvinni futni. Annyit foglalkozunk vele, amennyi az időnkből kitelik. Én Pesten tanulok, a szüleim dolgoznak reggel 8-tól délután 5-ig, ettől függetlenül édesapám majdnem minden este viszi magával a kutyát mikor elmegy görkorizni vagy futni, ha itthon vagyok, én is foglalkozom vele. Nem gondoltam volna, hogy erre a kérdésre az lesz a válasz, hogy keressünk neki gazdit, aki foglalkozik is vele! Csak az szóljon hozzá legyen szives, aki érdemben tud válaszolni! Köszönöm előre is!
2015. máj. 31. 15:14
 4/7 bollocks ***** válasza:
26%
Az ivartalanítás mióta drasztikus módszer?
2015. máj. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Járkálj utána, és mikor le akar valamit pisilni lökd meg, lökd arrébb bátran, határozottan, és mondd neki hogy "Nem szabad!". Sokat kellesz ezt vele csinálni, mert így tudja csak megtanulni.

Az ivartalanítással enyhíthető, de teljesen nem szűntethető ez meg. Ha drasztikus módszernek találod (egyébként egy ilyen jellegű problémára én is), akkor marad a kutya letiltása minden egyes adódó alkalommal.


Egyébként alapesetben szótfogad neked? Mármint vezérének tekint? Mert ha nem akkor azzal is foglalkozni kell, mert egyik gondból jöhet a másik.

Ha vezérnek tekint, akkor idővel használnia kell a letiltásnak. Ha úgy érzed, hogy nem hatottad meg a "csak rászólással" akkor ahogy írtam is, lökd meg, ha kell akkor fogd le a földre, nézz a szemébe, úgymond "domináld le".

2015. máj. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Engem nem fogad el vezérének, édesapámat viszont igen. Volt már olyan sokszor, hogy látta, hogy lepisili, vagy épp készülődött és akkor rászólt meg elkergette onnan, de aztán meg kifigyelte, hogy mikor nem néz oda és akkor pisilte le. Volt olyan, hogy rosszat csinált, apa rácsapott az orrára, erre nem, hogy megijedt volna vagy ilyesmi, hanem lefeküdt a földre, kilógatta a nyelvét, hozzá csóválta a farkát, mint mikor játszani akar. Néha olyan mintha nem értené, hogy most ez fegyelmezés volt.
2015. jún. 1. 08:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Rendbe kéne tennetek a kapcsolatot... Kellenének szabályok, akármilyen értelmetlenek amit betartattok vele. Ezen kívül nem csak futtatni kéne, hanem kutyák közé vinni meg tanítani. Az a baj, hogy a probléma teljesen felületi, a mélyben rohad a rendszer... Ha apukádat tényleg tisztelné, akkor nem pisilne amikor elnéz. Amúgy meg tapasztalataim alapján a labi az egyik leggörényebb fajta, velük van a legtöbb gond. Keressetek egy JÓ sulit, ott majd segítenek rendbe tenni a viszonyotokat.
2015. jún. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!