Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megvédeni a...

Hogyan tudom megvédeni a kutyámat a betegségektől?

Figyelt kérdés
Pár napja érdeklődtem egy kennelben, szeretnék a saját kutyusom mellé egy társat, és azt mondta a tulaj, hogy "a szűrések mellett is több ezer betegsége lehet a kutyának". Hát azóta parázok, azt szeretném, hogy a lehető legtovább maradjon mellettem az én kis drágám. Miket tudok tenni ennek érdekében?
2015. máj. 31. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Kapjon meg minden oltást, évente legyen állatorvosi ellenőrzés, nemcsak a veszettség ellenit kapja meg, hanem (különösen erdő közelében lakóknál) a kombináltat. Ezek nem olcsó dolgok, de szükségek.
2015. máj. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt nem is írtam, hogy minden oltást megkapott a kutyám, mégis elkapta a parvovírust. Ez hogy lehetséges? Hála a világ minden jóságának túlélte, de nagyon sokat szenvedett szegénykém..
2015. máj. 31. 19:08
 3/8 A kérdező kommentje:
Már volt kutyánk előtte, aki elkapta, direkt kiemelten mondtam az orvosnak, hogy parvovírus ellen oltsa be.
2015. máj. 31. 19:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem oltotta be, csak eltette a pénzt. A kombináltban egyébként benne kell lennie.
2015. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne parázz. Neked is a fejedre eshet holnap egy tégla, vagy elkaphatod a buszon valakitől a Dengui-lázat, vagy akármi. Így nem lehet élni. Tegyél meg mindent a védekezésért, de ne vonulj üvegbura alá.


Kapjon évente kombinált oltást, meg a veszettség ellenit is természetesen. Nagyon figyelj rá, hogy mindig (télen is!!) legyen rajta valami kullancs elleni védelem - nekünk a Bravecto tabletta vált be, ami sajna drága, de mivel a kullancsok több halálos betegséget is terjesztenek, inkább kifizetem... Kapjon rendszeresen féreghajtót, és megfelelő időközönként valamit, ami a szúnyogokat is távol tartja, mert a szívférgesség is egyre gyakoribb.

Ivartalaníttasd, évekkel meghosszabbíthatja az életét.

Ne engedd, hogy romlott kaját egyen, ne engedd, hogy koszos, nyálkás, mocsaras vízben ússzon, ne adj neki csöves csontokat meg azt a sokféle kaját, ami nekünk teljesen hétköznapi, de a kutyának méreg. Ne adj neki nyers sertéshúst. Tulajdonképpen tiszta vízen és jó minőségű száraztápon kívül nincs is másra szüksége, ha csak nem BARFozol vagy ilyesmi.

Mozgasd a fajtájának és az életkorának megfelelően, mértékkel, ésszel.

Biztosíts neki napi szinten szellemi kihívást.

Figyeld a kutya viselkedését, és ha szokatlant tapasztalsz,pl. nem eszik, levert, hány vagy ilyesmi, vidd el állatorvoshoz, ne halogasd. Inkább vágjanak meg párezer forinttal feleslegesen, mint hogy ne vegyenek észre valami komoly bajt időben.

2015. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 19:08

Egy orvosnak nem kell külön mondani, mivel oltson. Látja z oltási könyvet, és aszerint olt.

Ha előtte parvos kutyátok volt, akkor sajnos, a vírus ott figyelt a környezetetekben. Oltás, plusz egy lappangó fertőzés összeadva = betegséggel.

2015. máj. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 akkor ha lesz másik kutyám az is automatikusan meg fog fertőződni? Azt olvastam 5 évig életképes a parvovírus és az előző kutyánk több mint 5 évvel a mostani előtt fertőződött meg.
2015. máj. 31. 21:08
 8/8 anonim ***** válasza:

A parvó sokáig jelen van,de 3-4 hónapot olvastam,hogy addig kölyök kutyát semmiképp sem lehet hozni.


Nekem pedig a 4 éves kutyám volt parvós úgy,hogy oltva volt kiskorától kezdve.Még is elkapta és azt írják a kölyök-fiatal kutyákat támadja meg inkább a betegség.

Érdekes mód amikor még élt aki a kutyám mellett volt kutya.Nem kapta el a betegséget,pedig érintkezett az enyémmel.Meg ugye mivel ment a hasa meg hányt éjszaka is.Így nem keltünk fel 5 percenként takarítani.Szóval simán elkaphatta volna de nem. Minden nap mondjuk többször hipós,domestoszos vízzel mostunk fel,egész nap kb szellőztettünk.

2015. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!