Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyámat hogyan szoktassam...

Kiskutyámat hogyan szoktassam rá a labdára?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha a labda lenne a kedvenc játéka, hogy később apportírozást tudjunk tanulni és játszani. (Most még csak 10 hetes.)

2015. jún. 1. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:

ha osztonosen szereti a labdat akkor fog vele jatszani amugy is, ha nem akkor meg nem.


Raszoktatni szerintem nem igazan lehet. Nekem volt mar ilyen kutyam is meg olyan is.

2015. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Érdekli valamennyire, 1-2 percig játszik vele, de aztán otthagyja. Egyelőre a húzigálás és a kezem rágcsálása a kedvenc játéka, de pont ezekről szeretném jobban elterelni a figyelmét a labdázás felé. Olyasmire gondoltam, hogy kicsit összekenem májkrémmel a teniszlabdát. Vagy vegyek egy műanyagot ami sípol?
2015. jún. 1. 12:07
 3/4 anonim ***** válasza:
A labdázás nem azt jelenti, hogy odaadod neki, aztán elvan vele egész nap. A labdázás közös játék.Mert az apportírozás is az. Meg a közös játék is az.Munkakutyás vagyok, így a kutyám elsődleges motivációs eszköze a labda. De amikor nem velem van, nincs is labda előtte. Van mindenféle húzni, rágni való. A labda a gazda és a kutya közötti kapocs.
2015. jún. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan labdát vegyél, amin át van fűzve egy zsinór, egyébként meg tömör gumi. Ezzel tudsz vele játszani, te fogod a zsinórnál fogva, és mozgatod, lóbálod, pattogtatod stb. előtte a labdát. Tuti, hogy fog menni utána, meg akarja majd fogni. Hagyd neki, hogy megfogja, húzza, aztán add is neki oda, hogy érezze, hogy megszerezte. Viszont utána vedd is, és kezdjétek újra. Ne engedd, hogy elvigye magával rágcsálni.

Mindig rövid ideig játssz csak vele, amíg még láthatóan nagyon élvezi, ne várd meg soha, hogy ő unja meg, hanem tedd el a labdát, amikor ő még játszana. Soha ne hagyd nála, ez egy jutalom, öröm legyen, ha labdázhat veled.

Így hamar célt fogsz érni, és labdafüggő lesz :) Jól jön ez majd a nevelésénél is, a labda lesz a jutalom.

2015. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!