Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyatenyésztők a tenyészetb...

Piriiiii kérdése:

A kutyatenyésztők a tenyészetből élnek, ez a hivatalos munkájuk és ennek adják magukat teljesen?

Figyelt kérdés

Vagy vannak olyan tenyésztők, akiknek a fő munkájuk valami teljesen más, és "mellékesen" tenyésztenek kutyákat? Vagy akármilyen állatot.

Nyilván sok mindentől függhet meg nem lehet általánosítani, de valamelyik eset csak gyakoribb.


2015. jún. 1. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
A kutyatenyesztok nagy reszenek ez csak egy nagyon koltseges hobbi. Nehany nagyon hires, nagyon profi tenyeszto meg tud elni ebnol, foleg nyugaton, de ekkor mar milliokat belefektetett,ami soha nem fog visszajonni. Persze itt tenyesztokrol beszelunk, akik nagy tudassal, szivvel-lelekkel csinaljak, nem szaporitokrol, akik szakertelem nelkul, minoseg helyett csak a mennyisegre figyelve uzletelnek kutyakkal.
2015. jún. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Aha.

Én is tenyésztőkről beszéltem, nem tudom, hogy kerülnek ide a szaporítók.

Azt tudom, hogy nagyon költséges dolog, de mindig úgy képzeltem, hogy van egy ember, aki imádja a kutyákat, különösen egy fajtát; felnő, tenyészetet alapít, és ennek szenteli magát teljesen.

Köszi a választ!

2015. jún. 1. 12:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbbnek van olyan jövedelme, amiből finanszírozza a tenyésztést. Igen kevesen, de vannak, akiknek viszont már ez a megélhetése. De ott nem 1-2 kutya van .
2015. jún. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sajnos Magyarországon a tenyésztésből nem lehet megélni (kivéve a húsipart vagy ehhez hasonlókat, de ez más kategória). A költségeknek nagyon magas az ára (kutyakaja, állatorvos, kiállítások, stb), a jövedelem pedig nagyon kevés, lévén hogy az egész ország állattartási kultúrája még nagyon le van maradva.
2015. jún. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is tenyésztőkről beszéltem, nem tudom, hogy kerülnek ide a szaporítók.


Csak gondoltam tisztazom a kulonbseget, mert sokan nem tudjak.

2015. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek néhány tenyésztőt, de egyikük sem tud megélni belőle. Aki rendesen és etikusan csinálja a tenyésztést, annak iszonyat költségei vannak vele és mivel a kutyáikat keveset elletik és a már tenyésztésből kivont kutyáktól sem szabadulnak meg csak azért, mert már nem hoznak hasznot, nagyon sok kutyát kell "feleslegesen" eltartaniuk. (persze ez nagyon csúnya szó rá, de megtérülés szempontjából ez fedi leginkább a valóságot)

Ismerőseimnél kb a kutyák 70%-a már vagy még nem ellik/fedez, de ők is ugyanazt kapják élelem, oltások, orvosi költségek és persze foglalkozás szempontjából, mint a "hasznos" egyedek.

Emellett rengeteget járnak kiállításokra, főleg külföldre, hiszen a kölyköket is elsősorban oda adják el és az utazás, szállás, nevezési díjak nagyon sokba kerülnek.

Hiába hangzik szépen, hogy egy komoly, nemzetközi hírű tenyésztő 1000-2000 EUR-ért adja el a kutyáit, ez nagyon sok esetben messze nem hozza be a kutyákra fordított összeget.

A legutolsó alomnál pl a fedeztetés 800 EUR-ba került nekik és csak 2 kölyök született. Ez volt a szuka első ellése, 2 éve tartják és nevelik, hordják kiállításra. Ő már csak jövőre lesz újra pároztatva és semmi garancia arra hogy akkor több kölyök lesz. Utána van még egy ellése és ezt követően kivonják a tenyésztésből, ivartalanítják és kb még 10 évig ellátják és foglalkoznak vele. És nem ő az egyetlen ilyen szuka, sőt van olyan is, aki csak egyszer ellett, de nehéz volt a szülés, ezért nem fogják többet pároztatni. És mégsem dobják ki egyiket sem az árokpartra vagy jobb esetben nem adják oda őket a menhelynek vagy fajtamentésnek.

Ilyen erkölcsi hozzáállással a tenyésztés valóban csak egy nagyon költséges hobbi, nem pedig megélhetési forrás.

2015. jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet megélni belőle, ellenkezőleg, igen sok pénzt kell beleölni. Ez egy életforma, egy hobbi, de nem megélhetési forrás.
2015. jún. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval akkor van valami más munkájuk mellette?

De azért egy tenyészetre elég sok időt kell fordítani, nem tudnám elképzelni, hogy valaki dolgozzon mellette valami mást.

2015. jún. 1. 16:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyedül ezt nem is lehet csinálni. Az ismerőseimnél az egész család besegít. Gyerek, férj a kutyák napi ellátásában, más családtagok, barátok a kiállításokon segítenek kísérőként, vagy szállításnál, ameddig a család külföldön vagy vidéken van, a többi kutya felügyeletében.
2015. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!