Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most döbbentem rá 4 év után,...

Most döbbentem rá 4 év után, hogy eddig mindig olyan pozícióban aludtam, ami a kutyámnak jó volt . (? )

Figyelt kérdés
Mivel ennek az időnek 3/4 részét együtt aludtunk,most kezdtem el azon gondolkozni,hogy kialakultak bennem olyan mozdulatok amiket észre se veszek már,de arra irányulnak hogy ő kényelmesen,puhán,melegben tudjon aludni :) Automatikusan felemelem a takarót ha fázik,hogy be tudjon bújni,ezt jelzi is.Inkább féloldalasan fekszem,hogy be tudja magát vackolni a hasamhoz.Ha nem a takaró alatt van,inkább őt bugyolálom be hogy jól érezze magát,nekem kilóg a lábam.Ha fordulnom kell,lassan csinálom,megvárom míg rajtam elhelyezkedik,és úgy maradok.Kezdek rájönni miért fáj a hátam sokszor,mert nem abban a pozitúrában alszok,ami kényelmes lenne.Most már nem leszek olyan szívtelen hogy ezeken változtassak,meg majd biztos írja valaki hogy egy állat az állat,de nálatok nincsenek ilyen szokások ami nálunk,amiben nincs határ ember-állat között ?
2015. jún. 1. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Nálam nincs. A kutyám az a kutyám. Imádom, de neki is tudnia kell, hogy nem ember. Sokan elkövetik ezt a hibát: nem a kutyát kell emberiesíteni, hanem a gazdinak kell kutyául viselkedni, hogy meglegyen a megfelelő ,kapcsolat.


Arra még nem döbbentél rá, hogy amíg a kutyád él, nem lesz rendes párkapcsolatod? (bár nem tudom, mennyi idős vagy)

2015. jún. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
nekem legyen szó bármilyen állatról biztos, hogy fontosabb lenne, mint egy mulandó párkapcsolat
2015. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Haaat nem tudom, utolso, en azeet nem mondanek le 15 evre a szexrol azert, mert a kutyuskam csak agyban tud aludni. :D
2015. jún. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon aranyos (tényleg) történet, de a kutyára nézve káros viselkedésminta. Az,hogy a kutyád veled alszik, a te szemszögedből ragaszkodást, szeretet jelent, a kutya szemén át viszont egyenesen a falkavezérség jelensége. A kutya nem szívtelenségből nem ehet előttem/aludhat mellettem/mondhatja meg,hogy mikor és hova megyünk és a többi, hanem azért, mert ők falkában élnek és ott teljesen mások a játékszabályok. Az embernek alkalmazkodnia kell a kutyához, de amit te teszel, az egyértelműen cuki és rossz. :)
2015. jún. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

lel hát igen mondjuk én nem engednék kutyát ágyban aludni

nem azért, mert juj koszos meg mittudomén, egyszerűen csak nem tartom jó ötletnek

2015. jún. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, egyet értek az előző válaszadókkal. Biztos vagyok benne, hogy remek gazdi vagy, de vannak dolgok amit mindkettőtök érdekében meg kell tagadni a blökitől, mint például az asztalnál evés és az ágyban alvás.


A kutya szempontjából nem jó, mert a falkában csak és kizárólag a falkavezérnek van joga elfoglalni a legkényelmesebb helyeket. Hogy miért? Mert ő a csapat feje, vezér nélkül a falka veszélybe kerül. Ezért fontos, hogy a vezér egészséges legyen (kialudja magát, jóllakjon) hogy legyen elég ereje megvédeni és táplálni a falkáját. Egy ember-kutya kapcsolatban mindenképp az embernek KELL a kutya felett állnia, gondolom egyértelmű, miért. Lehet, hogy a te szempontodból ez egy aranyos gesztus részedről, de kérlek lassan szoktasd le róla.


A te szempontodból sem túl jó ötlet, hisz te magad is mondtad hogy fáj a hátad, valamint nem ismerem a kutyádat, de lehet hogy néha nyáladzik és vedlik, ami gondolom nem túl kellemes. A kutyaszagról ne is beszéljünk. Nekem ugyan nincs semmi bajom a kutyám szagával, de x éjszaka után már kezdene irritálni az ágyamban.


És nem, ismétlem, NEM szívtelenség kirakni az ágyból. (Az a lényeg, hogy fokozatosan csináld)


Lehet, hogy te azt hiszed hogy nálatok nincs határ ember és kutya között, de hidd el, a kutyád szerint VAN. Biztos a te blökid a legeslegangyalibb négylábú a földön, de attól még ő is kutyaként gondolkozik :) Te vagy a főnök, te hozod a szabályt.

2015. jún. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tök érdekes amiket írtatok,más szemszögből nézve :) 2kg az össztömege a kutyának,és féltem nagyon,lehet ezért alakult ki ez bennem,mert bennem van a védés,tehát nekem kell megvédenem,még egy légytől is ha berepül,mert hozzám bújik,én állok mindig készenlétben,rosszabb ez az érzés,mintha gyerekem lenne :)
2015. jún. 1. 20:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon nagy problema, hogy a szeltol is ovod! A kutya nem erti a vilag mukodeset, a te reakcioidtol teszi fuggove, hogy az adott helyzetet veszelyesnek erzekelje-e vagy sem. Te most azt kozvetited neki, hogy a vilag egy szonyen veszelyes hely. Allando felelemben el, gondolom nem kell reszleteznem, miert baj ez. Surgosen kezdd el kutyakent kezelni, hiszen ugy erzi jol magat! Lehet, hogy csak 2 kg-os, de attol meg igazi kutya igazi kutyaigenyekkel, mint a rottweiler vagy a bernathegyi.
2015. jún. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyebkent en is ugy szeretem a kutyaimat, mintha a gyerekeim lennenek, de ez leetseges olyan modon is, ami nekik is jo. Amit te csinalsz, az a kutyad kizsakmanyolasa a sajat szeretethianyod miatt.
2015. jún. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8. válaszoló megjegyzését egy kicsit kiegészítem egy személyes tapasztalattal.


Nekem nem 2 kilós szobakutyám van, hanem egy 32 kg súlyú németjuhász-rottweiler keverékem. Teljes mértékben kutyaként van nevelve, mégis imádjuk egymást. Nekem ő az első igazi kutyám (kiskoromban volt egy törpesnacim a nagyszüleimnél, nagyon szerettem őt is, de akkor még nem nagyon tudatosult bennem, hogy "az én kutyám") és ő pedig igazi egygazdás kutya, nagyszüleimet is imádja, de engem tűzön-vízen keresztül követ. (van pár sztorim, de most nem az a lényeg)


Szóóóval, a kutyám régen rettegett a vihartól. Ha kimentem, nyüszítve rontott ki a házából, és hozzámsimult, közben mélyen a szemembe nézett. Én meg jól megölelgettem, simogattam, nyugtatgattam.

Pár hét múlva ismét vihar támadt. Nagyapám - ő a környéken a "kutyaszakértő", tényleg ért hozzájuk - szereti nézni, kivitt egy széket a ház elé (nem az esőbe, van egy tetős rész :D) én meg leültem mellé. Kutyám persze loholt hozzánk. Épp meg akartam simogatni, mikor nagyapám szólt, hogy ne érjek hozzá. Kényelmesen elhelyezkedett, és nézte a hegyeket. Kis idő múlva úgy tettem én is. A kutyám nemsokára lenyugodott, és abbahagyta a nyüszítést, de a dörgéseknél még mindig szorosan hozzásimult. Később minden vihar alkalmával kimentem, leültem, megvakartam a kutyám fülét és csendben néztem a vihart. Most már nem érdekli a zaj.


A lényeg az, hogy a dörgés 'nem bánt', de ezt a kutya nem tudja. Azzal, hogy úgy viselkedtünk, mintha figyelemre méltó sem lenne, azt üzentük a kutyának, hogy nem kell félni, rá sem kell hederíteni.


(Ennek a fordítottja az, ha nincs semmi különös, mégis véded a kutyát, gondolom nem kell bővebben kifejtenem, így is elég hosszú ez a komment :D )

2015. jún. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!