Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem meg a kutyam?

Hogy neveljem meg a kutyam?

Figyelt kérdés
Juliusban lesz egy eves a mopszom, es egyre dinkabb. Otthon lakom meg igy nem egyedul vagyok vele, volthogy anya vigyazottra, o viszont inkabb elkenyeztette. Ha egyedul vagyok vele hallgat ram tobbnyire, leul, helyen marad, jon hozzam, viszont ha a csalad tobbi tagja is otthon van szabalyosan megorul nem hallgat ram, nem enged ki az udvarra vagy fel az emeletre mert neki ugrik a labamnak, es mindenki mas labanak. Anya egyszer megfogta hogy felmenjek es annyir beidegesedett hogy elindult fele es vicsorgott ra. Nem ertem miert csinalja, nem verve neveltrm hanem jutalomfalatokkal, ha nagyon rosszt csinalt volt hogy ra utottem popsijara de valoszinuleg nem elegge mert jateknak vette. Felek hogy az lesz a vege hogy megharap valakit. Valakinek volt mar hasonlo viselkedesu kutyaja, hogy kellene megnevelnem? Mit ronthattam el? Ugye nincs meg keso megvaltoznia?
2015. jún. 1. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Most akkor mi a kérdés?
2015. jún. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs késő változtatni. Azt ronthattad el, hogy mivel kicsi kutya, el voltak tűrve eddig azok a viselkedések, amit pl. egy rotitól nem tűrnél el, mert veszélyes lenne. Ilyen a vicsorgás, lábaknak nekiugrás stb.

Azt kell tudatosítani a kutyában, hogy ez a viselkedés nem megengedett a számára. A popsira ütés semmit nem ér, mint láthatod is. Keményebben, határozottan kell vele bánni és következetesen. Ez alatt nem azt érted, hogy verd meg, de harapás, vicsorgás esetén igenis fizikailag is hatni kell rá. Nem írom le, hogy hogyan, mert ezt is könnyű elrontani, ezért a probléma megoldásához javaslok egy kiképzőt vagy kutyasulit (olyat, ahol ilyen visszamorgós problémával is foglalkoznak). Ott megtanítják neked, nektek, hogyan bánjatok vele, úgy hogy abból a kutya értsen, utána már a tanultakat alkalmazva egyedül is menni fog.

Jutalomfalatok a trükkök tanításánál nagyon jók, de a helytelen viselkedést szankcionálni kell. Azért csinálja, mert megteheti, nincs tekintélyetek előtte, nem tisztel.

Míg tényleg jobban el nem fajul a helyzet, kérd szakértő segítségét.

2015. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Helló!

Hát szerintem amikor rosszat csinál üss rá az orrára vagy zárd be 3-4-5 percre egy szobába. Nincs még késő változtatni. Nagyon ajánlom neked a KUTYASULIT, mert ott sok szakmai segítséget kaphatsz. ( [link] Ezt keresd fel. Hajrá!

2015. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 qwertyu ***** válasza:

Sosincs késő nevelni egy kutyát:)

Fontos, hogy érezze, hogy nem ő a vezér, ilyen vicsorgós helyzetekben nem szabad hagyni neki, amiért csinálta, mert akkor úgy látja, hogy ez a reakció pozitív eredményt hoz és ezért fojtatni fogja.

Próbáld előre megrendezett helyzetekkel tanítani, jutalomfalatos módszerrel. Például, bejön egy másik családtag is miközben tanítod, próbáld meg elérni, hogy ott maradjon melletted vagy hallgasson rád, adj neki valami feladatot.

Ha tényleg fennáll a veszélye, hogy megharap valakit, érdemes lehet kutyaiskolába vinni, ahol fegyelmet tanulhat vagy szakértő tanácsát is kikérni:)

Remélem valamit tudtam segíteni, sok szerencsét.

2015. jún. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

qwertyu: "Próbáld előre megrendezett helyzetekkel tanítani, jutalomfalatos módszerrel."

Esetleg eközben pórázt is tehetsz közbe rá, hogy biztos ne szökjön el.

2015. jún. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat :) megpróbálkozom a tanácsokkal aztán irány a kutyasuli.
2015. jún. 2. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!