Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász vagy border collie?

Németjuhász vagy border collie?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánljátok? Második kutya lenne, kertes házba, rendezett kertel, gyerekek mellé. Mit gondoltok melyik ideálisabb?

2015. jún. 2. 08:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Mi a célod a kutyával? Mennyi időt szánnál rá naponta? Az első kutya milyen?

Kutyaiskolába vinnéd-e?

Mindkettő munkakutya, csak az egyik terelő, a másik inkább személyvédelemre, nyomkövetésre, kísérőkutyának való. Mindkettőnek szüksége van a fizikai és szellemi lefárasztásra, ahhoz, hogy otthon jól "működjön" és ne ássa fel pl. az udvart.

Gyerekek mellé bármelyik megfelel, a hangsúly a nevelésen van.

2015. jún. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az első kutyám bulldog. Az elvárásom hogy egy mozgékony, jól tanítható kutyám legyen. Időt annyit szánnék rá, amennyit csak tudok! (mivel levelezőn leszek, ez olyan 3 óra minimum, vagy több) Nincs jó kutyaiskola a környéken, helyette egy kutyatréner jár hozzám hetente, aki engem tanít hogy hogy foglalkozzak a kutyával. Erdő mellett lakunk szóval lenne hol futni, sétálni. Nem igazán tudok dönteni, mert azért a border nagyon tetszik, de neki több mozgás kell úgy olvastam, viszont ő a legokosabb kutya a világon... A németjuhásznak mindenhol egy órát írnak a szakkönyvek, ennek pedig a többszörösét is biztosítani tudom ha kell.
2015. jún. 2. 08:59
 3/16 anonim ***** válasza:
Ezt a "border a legokosabb" dolgot felejtsd el, hulyeseg. Az, hogy egy igazi nemet juhasznak eleg egy ora, szinten. De szerintem a ketto kozul meg mindig a nj illene hozzad jobban.
2015. jún. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

en nemet juhaszt valasztanek abbol valami ordast a DDR vervonalbol :)


A border collienak szerintem "tul nagy" a mozgasigenye.

2015. jún. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Német juhászra szavazok a kettő közül. Szerintem könnyebb vele, mint a borderrel, ha nem akarsz kutyás sportot űzni.
2015. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4%
csak hogy az összes német juhászkutyában genetikailag van egy kis idegesség. A német juhászkutyának nagyon erős a harapása és erősebb is mint a border collie termetileg. Német juhászkutya alapjáraton bizalmatlan tart az emberektől ezért sok időt kell fordítani a szocializációjára különben agresszív lesz és emberekre támad. Ez pedig border esetében semmiképp nem fordul elő, pláne hogy beléjük meg az van genetikailag kódolva hogy nem haraphatnak ezért koptatják a fogukat is. na szóval a német juhászkutya veszélyes fajta ezt tartsd szem előtt. Én a border collira szavaznék már csak azért is mert majdnem megegyezik a két fajta mozgásigénye.
2015. jún. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

"összes német juhászkutyában genetikailag van egy kis idegesség"


Van a fenet :) Lathatoan nem volt meg soha nemetjuhaszod.

2015. jún. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"csak hogy az összes német juhászkutyában genetikailag van egy kis idegesség. "


Akkor most vagy az enyem a kivetel, aki erositi a szabalyt, vagy te irsz oltari baromsagokat. :)

2015. jún. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Német juhászom van. Kölyökkorától őt ajánlották a kutyaiskola futtatójában rehab gyanánt a problémás kutyás gazdiknak. A föld egyik legnyugodtabb, legkiszámíthatóbb kutyája. Hatalmas kankutya, sokan átmennek a másik oldalra, ha sétáltatom, közben a pici unokáim úgy nyúzzák, ahogy akarják (meg amennyire engedem), olyan türelmes velük. Ha jó tenyésztőtől veszed, nem kell félni idegrendszeri gondtól. Mikor a kutyakiképző először sütötte el a fegyvert, 8-ból 6 kutya száz fele szaladt, csak két német juhász ült tovább nyugodtan (az egyik a mienk). Mennydörgés, villámlás.... meg se kottyan, sőt tavaly itt durrogtatták a petárdákat, egyszer felnézett rám, látta, hogy nyugodtan végzem tovább a dolgom, így ő is letette a fejét és szunyókált tovább.

Más kutyákkal is barátságos, még sosem kezdeményezett verekedést.

Szóval én csak ajánlani tudom. Egyetlen fontos dolog, hogy naponta kell vele foglalkozni,labdázni, tanítgatni, és mi mindig elvisszük egy "újságolvasós" (szaglászós) sétára. No meg hetente kétszer járunk kutyasuliba, engedelmességire és örzővédőre.

2015. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30 éve német juhászkutyákkal foglalkozom, tudom miről beszélek.
2015. jún. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!