Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám húz?

Egylányavilágból kérdése:

Mit tegyek ha a kutyám húz?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és kaptam múlt héten egy egy éves Bordert. Mikor ki viszem sétáltatni nagyon húz. Próbáltam mindent amit a neten találtam de nem megy. Mit tegyek?
2015. jún. 2. 08:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola. A bordernek amúgy is szüksége van rá. Gondolom, nincs lemozgatva sem, sem agyilag elfárasztva, ezért is húz, meg nyilván megnevelve sincs.
2015. jún. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Meg van nevelve mert a nővérem lovardájában vigyázott az istállókra,ott el volt engedve... én meg pórázon sétáltatnám a városban.
2015. jún. 2. 08:52
 3/19 anonim ***** válasza:
Mehetnékje van, naná hogy húz. Találd ki, mit akarsz vele sportolni, ami kiváltja az egész napos lovardás bulizást, és kezdj neki, minden napos aktív gyakorlással. Szóval irány a kutyasuli, meg az agility, frisbee, flyball, obedience, akármi. Esetleg ezekből kettő-három, a border bírja. És találd ki, hogy hol fogod elengedni labdázni meg futni sétán, mert egy bordert nem fogsz tudni rövid pórázon nyugisan sétáltatni, amíg nem engeded mozogni, meg nem terheled le az agyát.
2015. jún. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ja, olyan meg nincs, hogy "meg van nevelve". Valaki megnevelte, neki működik, de neked nem, ezért neked is meg kell nevelni. A kutya nem számítógép, hogy beállítod és működik; pontosan tudja, hogy te egy másik személy vagy, más elvárásokkal, más akaratérvényestő képességgel. Szóval kutyasuli, tényleg.
2015. jún. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Attól mert nővéredre hallgat, még rád nem fog. Mivel hagyod, hogy húzzon, ezért húz is. A kutya valószínűleg magasról lekakkantja mit mondasz neki.

Én is a kutyaiskolát javaslom, ott megtanítják a helyes gazda-kutya kapcsolatot is.

2015. jún. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Akkor fogod tudni pórázon sétáltatni a városban, ha előtte már jól kidolgozta magát és elfáradt. Ha ezt nem kapja meg (szabad mozgás, feladatok), az kínzás egy border számára. Nem is elvárható tőle ez esetben, hogy szépen laza pórázon sétáljon, ő nem erre való.

Tehát mindenképpen keress olyan helyet, ahol naponta jól le tudod mozgatni, plusz kutyasuli, sport.

2015. jún. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm...amúgy nekem is szót fogad csak húz!
2015. jún. 2. 10:43
 8/19 anonim ***** válasza:
Akkor szólj rá, hogy ne húzzon, és meg van oldva a probléma. Vagy engedd el pórázról.
2015. jún. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Pont az az egy amit nemakar!
2015. jún. 2. 11:05
 10/19 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem fogad szót :) Ha csak akkor csinálja meg, amit kérsz, amikor kedve van, az nem jól neveltség.
2015. jún. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!