Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire kell figyelni kolyok...

Mire kell figyelni kolyok vasarlas eseten?

Figyelt kérdés
kulsejenel mire kell figyelni (Rottweiler) ?
2015. jún. 2. 11:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Most itt felreertheto :D Nem csak a kulsejere gondolok! papirok stb. Nem vettem meg kutyat, csak kaptunk.
2015. jún. 2. 11:25
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Vidd el állatorvoshoz, nézze meg, nincs-e csipőficama (diszplázia). A rótik nagy részénél előfordul ez a betegség.
2015. jún. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gyevickie ***** válasza:

Amit én biztosan megfigyelnék:

1. Mikor született? 8 hetes kora előtt nem szabad elhozni! Törvény is kimondja.


2. Ha azt mondják oltott, csipezett, féreghajtott, kérd ennek a bizonyítékát! Mutassák be az oltási könyvét, csip számot, hiteles orvosi pecséteket, milyen szerrel, mikor volt féreghajtva!

Kérd el a törzskönyvét, ne dőlj be olyannak, hogy az nagyon drága, ezért nincs! Kérd el a szülők törzskönyvét is!


3. Nézd meg a tartási körülményeket! Ragaszkodj ahhoz, hogy találkozz a kicsi szüleivel, ismerkedj velük, kérdezgesd a gazdát, beszélgess vele! Sose menj bele olyanba, hogy ide és ide kihozzuk az x kölyköt! Az tuti szaporító!!!


4. Vizsgáld át egy kis játék, barátkozás után a külsejét: bőre legyen tiszta, sebektől, korpától, élősködő nyomoktól mentes. Szőre nem hullhat látványosan, nem lehetnek rajta kopasz foltok. Füle, ínye legyen tiszta, sérülésmentes! A végbélnyílás körül is legyen tiszta, a hasmenés nyomai könnyen észrevehetők. A nemi szerve is legyen tiszta, váladékmentes. Nézd meg a hasát is, pl. a köldöksérv, lágyéksérv kis dudorként felfedezhető.


5. Viselkedés: legyen élénk, érdeklődő. Ha pl. tapsolsz egyet akkor a kezdeti megilletődés után hamar vissza kell térnie a félbehagyott cselekvéséhez. A mozgása legyen rugalmas, fájdalommentes, nem jó ha láthatóan sántít, vagy kötötten, fájdalmasan mozog.

Figyeld meg a viselkedését az alomtársaival: ne legyen se a csapat nyuszija, se a fő-főnöke! A kettő között legyen.


A fajta standardját nem ismerem, szóval ezek ilyen általános dolgok.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

2015. jún. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gyevickie ***** válasza:
Még annyi eszembe jutott, hogy a csip ha már benne van és megveszed a kutyust ne felejtsd el állatorvossal a te nevedre átíratni és ellenőriztetni, hogy regisztrálva van-e a petvetdata rendszerben! (regisztráció nélkül semmit nem ér a csip)
2015. jún. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a hasznos dolgokat!
2015. jún. 2. 12:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ékezetekre!
2015. jún. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ekezet... annyira zavaro? 3x annyi ido ekezettel irni mint siman :D foleg ezen a billentyuzeten nem magyar.

Ékezet... annyira zavaró?


3x annyi idő ékezettel írni mint simán :D

főleg ezen a billentyűzeten, nem magyar.


Igy jobb? :D Mikozben az ekezeteket tettem be ezt talaltam :D http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__132881-m..

2015. jún. 26. 23:41
 8/8 A kérdező kommentje:

Ekezet... annyira zavaro?

3x annyi ido ekezettel irni mint siman :D

Foleg ezen a billentyuzeten, nem magyar.


Ékezet... annyira zavaró?

3x annyi idő ékezettel írni mint simán :D

Főleg ezen a billentyűzeten, nem magyar.


Igy jobb? :D Mikozben az ekezeteket tettem be ezt talaltam :D http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__132881-m..

2015. jún. 26. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!