Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs eltávolítása után,...

Kullancs eltávolítása után, kicsi dudor és pirosság normális?

Figyelt kérdés
Az imént távolítottam el a kutyámból egy kullancsot, de most fel van a bőre a kullancs helyén dudorodva és piros színű...nagyon félek, hogy beleszakítottam?

2015. jún. 3. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Előfordul. A nyála, amivel érzésteleníti a bőrt befúródáskor, allergiát okozhat. El fog múlni.
2015. jún. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen normàlis, viszont azért figyeld a kutyád, ha bármi szokatlant veszel észre a viselkedésén (pl. bágyadtabb stb.) akkor azonnal doki.
2015. jún. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat! eddig nem vettem észre semmi szokatlant a viselkedésén. Csak annyit, hogy nyalogatja a kullancs helyét...Nagyon féltem és nagyon szeretem, remélem nem lesz semmi komoly baja...:( nem bírnám ki, ha miattam lenne beteg :(
2015. jún. 3. 12:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem baj az sem, ha beleszakítottad, a bennmaradt fejet majd kilöki a szervezete és az már nem tud fertőzést átadni az állatnak.
2015. jún. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
uhh köszi :) :D
2015. jún. 3. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!