Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg igaz, hogy ha hunyorog...

Tényleg igaz, hogy ha hunyorog a kutyám mikor felé nyúlok, akkor fél a kezemtől?

Figyelt kérdés
Meg a fejét is lehajtja ha simogatom.. Szóval honnan lehet ezt tudni?

2015. jún. 3. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Én tényleg nem akarok bunkó lenni, de ismered te egyáltalán a kutyádat? Ránéztél már valaha is rendesen? Nem fér a fejembe, hogy az ember hogy nem tudja, hogy fél-e tőle a saját kutyája.
2015. jún. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyád? Vannak egyedek, amelyek pl a kölyökkori orrbapöccentést is megjegyzik maguknak. Ilyenkor a felé nyúló kéz előhozza a kellemetlen érzést nála. Olyan kutyák is vannak, amelyek nem nagyon kedvelik a fej simogatását.
2015. jún. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg amúgy olyan reflex is van, hogy ha nyúlnak a szemed felé, akkor hunyorogsz... :D
2015. jún. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hét hónapos lesz egy hét múlva. Az orrára soha nem csaptam rá. Ha már muszáj volt fenyíteni, mert kihúzta a gyufát, akkor fenékbe billentettem finoman, ha durvább dolgot csinált akkor lenyomatam a földre. Tudom hogy furcsa kérdés, de első kutyám, néha picit túlkombinálom.. Egyébként egy gyakoris válaszban írta valaki, hogy ha hunyorgat a kutya, akkor azt verik. Ezért furcsállom hogy nekem is hunyorgat néha, pedig még egy rendes pofont sem kapott soha.
2015. jún. 4. 00:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem attól fog félni a kutya, ha fizikai büntetést kap. Az enyémeket "rendszeresen" pofozom (oké, az öreget nem, mert annak már van esze), és semmi bajuk a kezemmel meg a feléjük nyúlással. A kutyák ilyenek, egymásnak is odakapnak viszonylag sűrűn, ez a kommunikációjuk része, mégsem félnek egymás szájától. Az a lényeg, hogy a büntetés legyen mindig:

a) indokolt

b) a kihágásnak megfelelő mértékű

c) durva érzelmektől mentes

(Utóbbira példa, amikor az ember más miatti dühét tölti ki a kutyán egy apróságért, vagy amikor személyes sértésnek veszi, hogy a kutya "rosszalkodik", és a kutya azt érzi, hogy nem a viselkedését nem szeretik, hanem őt magát.)

Ezek okoznak félelmet. A földre nyomás amúgy például az esetek többségében a feleslegesen durva kategória, ha jól csinálod - ha meg nem, akkor tök felesleges, mert csak kiröhög a kutya magában.

Az öreg kutyámat például verték kiskorában (meg rúgták, meg mindenféle tárgyakkal terrorizálták), de ő is szép lassan megtanulta, hogy a pofon nem a gyűlöletről szól meg a terrorról, hanem egyszerűen arról, hogy ha egyszer valamiről tudja, hogy tilos, és mégis csinálja, annak ez a következménye - aztán megyünk sétálni, mert amúgy semmi bajom vele, szeretem, imádom, csak meg vannak húzva határok.

2015. jún. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!