Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Levághatom a kutyám szőrét a...

Levághatom a kutyám szőrét a feneke alján és az alhasán?

Figyelt kérdés
Hosszú szőrű, és itt kakis-pisis-csomós lesz neki. Már levágtam egyszer, remekül működött, amíg vissza nem nőtt. Vághatom rendszeresen? Vagy ti mit csináltok?
2015. jún. 4. 07:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze.
2015. jún. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Óvatosan vágjad le,és használj baba popsitörlőt a tisztántartására azon a területen.Időnként el lehet vinni kutyakozmetikushoz aki kinyomja a bűzmirigyét is.
2015. jún. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan vágd le, neki is jobb úgy, mert ha nem sikerül tisztán tartani a hosszú csimbókokat, akkor begyullad a bőre.
2015. jún. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Eleinte volt egy kutyanyíró gépem kölcsön. A seggénél fél centisre nyírtam, a testén kb másfél centisre.

Aztán vissza kellett adnom a gépet a gazdájának és nem tudtam venni magamnak azóta még másikat. Egy ideig nőtt a kutyám szőre, nem vittem kozmetikushoz, aztán gondoltam egyet és megpróbáltam ollóval levágni. Óvatosan vágtam, de végül is sikerült. Rájöttem, hogy teljesen jól megtudom fodrászkodni ollóval is, nem kell nekem borotva. Szerencsére a kutyám nyugton marad arra a pár percre. 2 hetente vágom. Egy alkalommal például csak a füle alatt és a nyakán, máskor a hátán, következőre a hasán és a lábán, néha meg a fenekén igazítok. Nem egyszerre vágom le mindenhol, így a kutya jobban viseli, hamarabb megvagyunk és addig nem ugrál. Amikor meg készen vagyunk, adok neki enni.

2015. jún. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!