Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyen rá a nagyszüleimet...

Hogy vegyen rá a nagyszüleimet arra hogy vehessek egy kutyát?

Figyelt kérdés

úgy érzem nem tudok kutya nélkül élni. szerintem jó gazdi lennék úgy bánnék a kutyámmal mint a gyerekemmel.

a mama megengedné de a papa természete miatt ő se .

kérlek segítsetek nekem


2015. jún. 4. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:

A segítséghez több adat kell:

Életkorod?

Tanulsz? Dolgozol?

A Papa miért ellenzi?

A kutya veled, vagy nagyszüleiddel lakna?

2015. jún. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez így kevés info. Hány éves vagy? A nagyszüleiddel élsz?

Milyen a papa természete?

Amúgy nem kell és nem is szabad úgy bánni egy kutyával, mint egy gyerekkel. Úgy kell vele bánni, mint egy kutyával, hogy a kutya is boldog legyen.

2015. jún. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia !

Javaslom előbb menj el ingyenesen segédkezni a lakhelyeted közelében lévő állatmenhelyre.

Kezdj eljárni szintén a közeledben lévő kutyfutatóra és beszélgess a gazdikkal.

A kutyázás nem csak abból áll,hogy sétálgatok vele és pletyizek a többi kutyással, és egy ágyban alszom a kutyuskámmal!

Megfelelő táplálás ( nem csak száraz táp állandóan), kullncselleni védekezés minden hónapban,oltások,ivartalanítás,kutyaiskola.

Odafigyelni rá állandóan és felismerni ,hogy ha szükséges azonnal orvoshoz vidd stb.

Felelős kutya tartás ,ha nem úgy szereted ahogy neked,hanem ahogy neki a legjobb,az pedig egy tudatos ’’ falkavezér ,,

Ez anyagilag nem kevés és ezt tudni kell,hogy ki vállalja a következő 10-15 évben!


Könyvek itt:

[link]

2015. jún. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

14 vagyok

Általános iskolába járok

A papa hamar robban mindennel baja van a legkissebb gond miatt is kiabál

A nagyszüleimmel lakok és itt lakna a kutyus is.

Köszi a jó ötletet, itt a nyár majd elmászkálok a közeli kutyás helyekre és a menhelyre.

2015. jún. 8. 19:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Mit előzőekben írtam,lehet egyenlőre a saját kutya helyett addig is más megoldásokat találni,hogy kutyázási igényedet kielégítsed.

Még az jutott eszembe ,nem néztem utána hány éves kortól lehet elvégezni kutyaoktatói tanfolyamot. Talán lehetne kedvezményt kérni.

A szüleim idősek, neked a nagyszüleid és így tudom egy idősebb ember már nyűgös.

Lehet egyenlőre nekik a veled való foglalatosság is teher,nem mint ha nem szeretnének ,csak idősek. Nem tudom miért vagy szüleid helyett velük,de ezek a családi dolgok nem mindig könnyűek. Szóval lehet egyenlőre várnod kéne ,míg nem rendelkezel saját keresettel és Te magad nem tudsz egy kutyust eltartani.


Egy pár gondolat:

- egy kertben tartott kutyást is el kell vinni 1nap 1x-sétálni,hogy szocializálódjon

- ha esik,ha havazik séta az van

- egy kutyus olyan,mit egy gyerek ,az a jó ha van a kis életében rendszer,tudja mit vársz el tőle (ne húzzon a pórázon,a behívást minden helyzetben végre hajtsa stb.)


Ha majd lesz kutyusod nyilván lesz egy élet ritmusod és ahhoz passzoló kutyát kell választanod.

- vannak fajták ,amit nem ajánlanak ’’első kutyásnak,,

- nyilván egy nagytestűt sem

- ha lakásban lesz,jobb a rövid szőrű


Most éppen plakátozok ,mert egy elmebeteg fagyállóval mérgezi a környék kutyáit.


Szia és jó nyarat kívánok !

2015. jún. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!