Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi várható élettartam...

Gyakorikérdező86 kérdése:

Bernáthegyi várható élettartama? Mennyire beteges fajta?

Figyelt kérdés
Próbáltam neten utána járni. Megörültem, hogy általában 10, vagy picivel több évet írtak. Nagykutyák esetében ez már azért elég jó adat. Aztán a 101 nagykutyás videóban azt mondták róla, hogy az egyik legbetegesebb fajta.

2015. jún. 5. 00:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A 101 nagykutya az amerikai állapotokat tükrözi, vagy néha még azt se, úgyhogy különösebben nem alkalmas arra, hogy az ember tájékozódjon róla a kutyafajtákról. A küllemükről esetleg, de arról is csak nagy vonalakban, mert náluk sokszor más az elvárás, mint itthon.
2015. jún. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

tájékozódjon belőle*

Megyek aludni... :)

2015. jún. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
81%
Igen kb.10evig elnek. A mienk inkabb emesztesileg volt problemas. Ne adhattam neki csontot, mert olyan szorulasa lett tole, hogy napokig ricinusolajjal kezeltem. Amugy imadnivalo es okos. Ja es sertodos,, olyan akar egy ember. De frissen sult pogacsaval mindig kitudtam bekiteni :))
2015. jún. 5. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban volt Bernáthegyink. 10 évet élt, ő nem volt beteges.
2015. jún. 5. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a méret kategóriában nagyjából mindegy melyik fajtát választod, az élettartamuk hasonló lesz. Ha szerencséd van élhet akár 10-12 évet is, ha nincs szerencséd akkor csak 5-6 évet. Ne ez alapján válassz fajtát! Mindegy, hogy 5 vagy 15 év után vesztünk el egy kutyát, ugyan úgy fáj!
2015. jún. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen bírja a hazai klímát és igen,beteges.Nem választanám kedvencnek,ha nincs vele konkrét célod.Picinek cuki,nagynak már kevésbé,a szőrzetét is rendszeresen ápolni kell,ha nem akarsz egy kutyaszagú,rongyszőnyegre emlėkeztető ebet.Folyik a nyãla,gyakran begyullad a szeme.Ha ez kell,nagyon nézz utána,honnan szerezd be.Átlag 10-12 évet élnek.
2015. jún. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még-még-még légyszi írjatok tapasztalatot a várható élettartamáról. Köszi az eddigieket!
2015. jún. 6. 22:56
 8/8 bayern26 ***** válasza:
12 év a legtöbb
2015. aug. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!