Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megölte a kutyám a kismacskáim...

Megölte a kutyám a kismacskáimat. Mégis hogy bocsássam meg neki?

Figyelt kérdés
Van Egy 1 éves kan huskym. Nagyon játékos, mindig hurcibálta a szájában a macskáimat. De ugye ők nagyok, megvédik magukat, vagy elszaladnak. Az egyik macskám nem olyan rég lefialt, lett 4 édes kismacskája. 2 kisfiú, 2 kislány. Iszonyat aranyosak voltak. Nemrég kezdtek el enni, még a májkrémet tudták nyalogatni, de dorombolni már nagyon tudtak. A kis hülyék kimásztak a helyükről, és előre jöttek az udvarra. Mi ezt nem vettük észre. Estefelé kimentem, hogy behozom őket megetetni. A cicák sehol. Azthittem elmásztak valahová, vagy az anyjuk elvitte őket a melegről. Megyek be, és a kutyám lerakja az egyik kismacskát elém. Csupa nyál volt, sár, és már meg volt meredve. A kutyát azonnal bezártam, és nekiálltam keresni a többi cicát. Találtam mégegyet a fűben. Holtan. A másik 2 kismacska sehol. Nemtudom, megette e (nemhiszem) vagy elásta( de friss ásásnyomot sem találtam) vagy pedig a két cica nem jött előre, hanem elmászkáltak. Viszont az anyjuk egésznap ittvolt, nem is kereste a kicsiket. Valószínű, ha a kutya nem végzett velük, akkor azóta éhen haltak. Azóta magamat hibáztatom, hogy nem zártam őket egy dobozba, ahonnan nem tudtak volna kimászni. Ígyis elkerített helyen voltak, dr valahogy kimásztak. Azóta teljesen kivagyok. Olyan picik voltak még, és kis kedvesek. A kutyámra nagyon haragszom, de tudom, nem szándékosan tette. Egy vakondot és sünit is szerzett már magának. Csak nézte, vagy hordozta őket. Csak ugye a kis törékeny cicák ezt nem bírták. Hiányzik a kis sírásuk a mamijuk után, meg hogy az ölembe tegyem őket, a kis cicababa illatukkal. Mégis mit lehet olyenkor tenni? Hogy dolgozzam fel, hogy a szeretett kutyám szájában szenvedtek szegény cicák utolsó lélegzetvételükig? Segítsetek, kérlek :(
2015. jún. 5. 04:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez 100% ban a te hibád! Nem figyeltél oda! A kutyát már ne büntesd. Mostmár mindegy... Remélem tanultál belőle és legközelebb odafigyelsz az állataidra! Tudod ha nem is bántani akarta a kuty, a kismacskának nem kellett sok ahhoz h belehaljon. Nem direkt volt de ez lett. Ösztönök vezérlik, nem előre gondolkodnak stb. Az a te felelőséged!
2015. jún. 5. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Magadnak kell megbocsátanod. Az állatok semmiről sem tehetnek. Mindig a gazda a felelős.
2015. jún. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Inkább magadnak kellene majd megbocsáss, hogy nem zártad el őket a kutyádtól. Amúgy nem biztos hogy a kutya ölte meg őket, lehetett nyest is vagy más. Ha a kutya, akkor meg lehet hogy a kiscicákat is ugyanúgy hurcolta mint a nagyokat, nem akarta bántani. Ha meg el akarta távolítani őket, azt is meg lehet valahol érteni, új állatok, nem tartoztak még a családhoz, idegenek voltak neki még. És legvégén, a huskyról köztudomású hogy szeret vadászni, neked is tudnod kell, így jobban el kellett volna zárni a macsekokat.

Amúgy részvétem a kiscicák miatt, borzalmas lehetett látni őket:( De ne hibáztasd a kutyád.

2015. jún. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

El kellene azon gondolkozni, hogy a kutya egy ragadozó állat, és nem a Máltai Szeretetszolgálat aktivistája. Az állatok nem rendelkeznek olyan komplex érzelmekkel, mint az emberek, még ha sokan ezt el is felejtik. Nagyrészt az ösztöneik, és a tanult reflexeik vezetik őket.

A kutyának természetes "ellensége" a macska, ezért ösztönösen megtámadta őket, vagy csak kíváncsi volt, és elkezdett játszani velük. A felelős te vagy, senki más, a lelkiismereteddel neked kell elszámolnod.

2015. jún. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
A husky ismerten levadássza a kisállatokat,még kisebb idegen kutyát is,akár.Ez a fajtára kellemző tulajdonság,erre /is/ szelektálódott.A kiscica meg ilyen,előbb utóbb kimászik.Szóval a kutya csak tette a dolgát,ez egy sajnálatos baleset volt.
2015. jún. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

A kutyával foglalkozni kéne,lemozgatni,lefárasztani idegileg és fizikailag.Akkor nem foglalná el saját magát.

A nőstény macskát meg ivartalanítani,de minél előbb.Felesleges a szaporulat.

2015. jún. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 szántóvető ***** válasza:
83%

adj neki valami finomat pl. készíts jutalomfalatot,biztosan örülni fog neki.

ha már beállt a hullamerevség akkor egész nap rájuk se néztél,ennyire voltak fontosak számodra.szenvedve pusztultak el de legalább a szenvedésük véget ért,nem lesz több gondod velük.

2015. jún. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
El voltak zárva a másik udvaron, el voltak kerítve deszkákkal a kis búvóhelyüknél. Valahogy kimásztak, és a kerítés alatt előrejöttek. Gondolom az anyjuk után, ő is ott közlekedik. Azért nem tudtam rájuknézni, mert nem voltam itthon. Ahogy hazajöttem, mentem ki értük, hogy adok nekik kajcsit. Azóta már előkerült a harmadik babuci.. Letette a lutya a járdára. Eldugta valahová, úgytűnik. Még egy cica nincs meg, de így már nem tartom valószínűnek, hogy élve kerül elő.
2015. jún. 5. 07:58
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom :( Most már mindegy. A kutya nem hibás, ne is haragudj rá.

Inkább tanulj az esetből. Cicát ivartalaníttasd.

2015. jún. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

Te mindig így beszélsz?

Vagy trollkodsz?

Ha ez igaz: Gratula, még egy "felelős" állattartó. Itt nyáladzol, rinyálsz, ahelyett, hogy gondolkodnál. Remélem, jó sokáig lesz lelkiismeret furdalásod. És még hogy bocsáss meg a kutyádnak? Azt kérdezd magadtól, hogy mikor fog neked megbocsátani az anyamacska! Na?

2015. jún. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!