Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen anyagú ülőgarnitúra...

Milyen anyagú ülőgarnitúra ideális kutya mellett?

Figyelt kérdés

A bőr hamar megreped, kihasad, de könnyen tisztán tartható, a szövet ennek pont az ellenkezője.

Gyakorlott kutyások, ti milyet ajánlanátok? Mi a helyzet a textilbőrrel?

Olyat szeretnék, ami könnyen takarítható és strapabíró. A kutya nem mehet fel az ágyra, de azért fel-fel teszi a lábát, fejét....



2015. jún. 5. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A fapad. :)


A textilbőrnél szarabb nincs.

A jó minőségű bőr nem megy tönkre attól, hogy a kutya felmászkál rá, ha nem kaparja szándékosan.


A szövetet meg sűrűn kell takarítógéppel kipucolni és akkor az sem lesz csúnya.

2015. jún. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk textil van. A kutya nem megy fel (kivéve szilveszter). A hulló szőr a probléma, de porszívó és kárpittisztító megoldja
2015. jún. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Hát szerintem inkább valami bőr jellegű, mint bármi más. Elég tartósak azok, bár nyilván nem frissen vágott borotvaéles karmokkal kell labdáztatni rajta a kutyát, azt semmi se bírja :) De szőr meg mocsok szempontjából biztos könnyebben takarítható, mint a sima szövet, megfelelő ápolás mellett persze (aminek hiányában vélhetően kutyák nélkül is záros határidőn belül repedni fog).

De ha tényleg csak erről van szó, hogy a kutya néha felteszi rá a lábát, hát azt talán csak a harisnyanadrág nem bírja, minden annál erősebb anyag kiröhögi, úgyhogy ne agyalj rajta sokat, olyat vegyél, amilyen tetszik. Illetve ha dörgölőzős a kutya, akkor nyilván az oldalra lógó részeit kellhet takarítani, de ennyi.


Nálunk amúgy feljárnak a kutyák a kanapéra, ha nem vagyunk otthon, meg néha engedéllyel velünk is, a lakáshoz járt a cucc, ősrégi, előttünk nyúzta két mopsz, meg isten tudja még mi, bolyhos, szabadt, de az alvó kutyáink nem tetézték látványosan kárt, pedig két éve használják, és ezer helyen beleakadhatnának, annyira gázos állapotban van. Szóval szerintem tényleg nem érdemes túllihegni, ésszel kell rá vigyázni, és bírni fogja :)

2015. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van egy kanapénk fehér bútorszövet huzattal. Elé toltam egy asztalt, hogy amikor nem ülünk ott, a kutyák ne foglalkozzanak vele. Amikor odaülünk, elhúzzuk az asztalt és a kutyákat nem engedjük az ölünkbe.


De amúgy ha közép szürke vászonból varrsz rá 2db védőhuzatot, azon a kosz nem nagyon látszik és akkor 5 kutya is ugrálhat rajta, felváltva tudod mosni.

2015. jún. 6. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első! Miért szar a textilbőr? Én is hasonló dilemmában vagyok, de azt gondoltam az csudijó. Tévedtem?
2015. jún. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs, viszont két ismerősömnek is.

2-3 év után egyszerűen lefoszlik róla a "bőr". Ocsmányul néz ki. És egyiknek sincs kutyája!

2015. jún. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk két kanapé van, az egyik sima fényes textil anyag, nem látszódik semmi a kutyák után, feltéve, ha heti 2-3alkalommal porszívózom. A másik az bőr kanapé, drága volt, mi úgy oldjuk meg, hogy van kiválasztott helye a kutyának, ráraktunk egy pokrócot. Mindig odamegy, és elég a pokrócot mosni. Ha néha a bőr részre megy, akkor sem hagy maradandó nyomot (a cirka 50kilójával :D), max sáros lesz, azt meg letörlöm.
2015. jún. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

A jövőben szorítkozzunk a kanapé anyagára és annak közvetlen használatára, mert letakarni, elbarikádozni stb. bármelyiket lehet, nyilván nem erre a megoldásra voltam kíváncsi.

2015. jún. 9. 12:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk egyik része textil (világos szürke) a másik sötétbarna bőr.


Semmi baja nincs, de nagyrészt azért, mert a kutya tudja, hogy nem szabad barmolni a kanapét még a kis mancsocskájával sem.

2015. jún. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk bőr van, már kb 10 éve, kicsit már látszik, hogy 6 kutya használja, de alapvetően könnyen takarítható, nincs vele gond.
2015. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!