Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú útra (600 km), ti...

Hosszú útra (600 km), ti hogyan utaztatjátok kocsiban a nagytermetű kutyátokat?

Figyelt kérdés
2015. jún. 5. 19:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Itthonra és külföldre is egy megfelelő box, vagy ketrec kell.
2015. jún. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Maga a box rögzítve is van valahova?
2015. jún. 5. 20:28
 3/16 anonim ***** válasza:
Kombim van, úgyhogy a csomagtartóban.
2015. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Párom apja a nagy németjuhászt simán leteszi a hátsóülésre, baloldalra, csak előbb letakarja egy pokróccal, hogy ne koszolja össze. A nyakát odaköti a biztonsági övhöz, hogy ne tudjon előreugrani. 2 óránként megáll levegőzni, aztán mennek tovább. Volt hogy én is beültem a kutya mellé és szájon nyalt.
2015. jún. 6. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kombim nincs, személyautóba utazunk. :)


Box kizárva, átgondoltam, hogy utaztunk, mindig feláll, nézelődik, és nagy kutyáról van szó.


Mi is csak simán pokrócra tesszük, aztán megyünk, de most ki szeretném próbálni, hogy egy kicsit rögzítsem.

2015. jún. 6. 09:11
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
#4 - Szvsz így egy sima fékezéssel is ki lehet nyírni a kutyát, baleset nem is kell hozzá. Lehet kapni ilyen biztonsági hámokat.
2015. jún. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
A box amúgy teljesen jó szerintem, de gondolom egy nagy kutyának már nehéz megoldani. Nekem egy labim van, ő tök jól elalszik benne párszáz kilométert.
2015. jún. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is szeret nézelődni. Van autós takarónk a hátsó ülésre, rögzíthető az első és a hátsó fejtámlákra, így némi vályú alakot képezve. Ezzel meg is van akadályozva, hogy mondjuk beessen az ülések közé.

Ilyenkor a nyakörv mellé kap hámot is, hurkot képzek a pórázzal és ráakasztom az egyik hátsó fejtámlára a végét, a másik végét beakasztom a hámba. Így éppen olyan hosszú a póráz, hogy kényelmesen feltud ülni, le tud feküdni, megtud fordulni, de pl. előreugrani már nem.

Ha hosszútávra megyünk, akkor valaki hátraül vele és figyel rá. Mi óránként megszoktunk állni nyújtózni és sétálni, játszani egy picit, iszunk egyet és megyünk tovább. Sajnos azok a típusok vagyunk, akik végig be vannak sózva az úton, nem tudja végig aludni a kutyám, egyre izgatottabb, hogy hova megyünk. Erre jó megállni és megmozgatni egy kicsit, így megnyugszik és jó élmény neki az utazás mellett a pihenő is.

2015. jún. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nincs probléma utazáskor, 6 éve utaztatjuk hosszú szakaszokon. Természetesen mindig megállunk, ez már rutinos. Kimondottan a rögzítésén gondolkodom, amelyre valószínű a hám lesz a megoldás, a leírtak alapján.


Kutya alá már több ilyen kutyatakarót vettünk, amit rögzíteni lehet a fejtámlákra, egyáltalán nem tartós a mi kutyánk esetében.

2015. jún. 6. 14:04
 10/16 A kérdező kommentje:

Egyébként imád utazni, de mivel eléggé szerpentines helyeken is fogunk menni, az a nem kellemes neki, mert tartania kell magát mikor jobbra-balra dülőngél. Nem beszélve a balesetveszélyről!


Köszi! Esetleg ha egy linket dobnátok ilyen hámról, azt negköszönném.

2015. jún. 6. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!