Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fáraszthatnám le a...

Hogyan fáraszthatnám le a kutyámat?

Figyelt kérdés
A kutyusom mindig túl energiába van és egyszerűen nem tudom, hogy tudnám egy kicsit lenyugtatni.?

2015. jún. 7. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sok mozgásra, foglalkozásra van szüksége. Nem mondtad, hogy mit csinálsz vele (pl napi mennyi séta van), és mennyi idős, milyen méretű (fajtájú) kutyus. Ha ezeket leírod, jobban tudunk segíteni, de ha elviszed kutyaiskolába, ott is segítenek majd tanácsokkal.
2015. jún. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hol laktok? A mi házunk mellett van egy nagy gyümölcsös, viszonylag ritkán találkozunk más emberekkel, ott szoktam biciklizni, és a kutya fut utánam :)
2015. jún. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A kutyusom egy fél éves, kertes házban lakunk és jó nagy udvarunk van ahol futkározhat. Napi 1 órát sétálunk és szoktunk játszani is minden nap.
2015. jún. 7. 11:00
 4/13 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutya? Milyen súlyban van?
2015. jún. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A kapunk alatt találtuk, valaki berakta a télen hozzán kicsi korában és mi befogadtuk őt. Valami keverék lehet. A súlya kb.8-9 kg.
2015. jún. 7. 11:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a 3 hónapos kutyámat most apportírozni, és akadályt ugrani tanítom. Apportírozni már viszonylag jól tud, mikor eldobom a labdát, mint a szélvész rohan, hogy minél hamarabb vissza is hozza nekem, 5-10 kör után már el is fárad elég rendesen. Az akadályugrást még csak próbálgatjuk, de az is tetszik neki.
2015. jún. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is megpróbálom az akadályugrást.
2015. jún. 7. 11:55
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne csak fizikailag (séta, futás), hanem agyilag is fáraszd. Ha lehet, járjatok el kutyasuliba. Ha nem, akkor nézz utána a neten az engedelmes képzésnek (láb mellett követés, ül, fekszik, helyben marad, behívás), labdázz vele, tanítsd apportírozni. Kipróbálhattok kutyás sportokat, járj össze más kutyásokkal, hogy a kutyák játszhassanak egymással. Taníts mindenféle trükköket. Most amúgy is fogékony korban van.

Ha nem elég fáradt, nyugis, akkor nem elég az 1 óra séta neki. Hiába nagy az udvar, attól nem fárasztja el saját magát. Több foglalkozás kell neki, agyilag is. Aztán ha felnő, valószínűleg azért komolyodik kicsit, de a rendszeresen lemozgatás és agyi foglalkozás továbbra is fontos lesz.

2015. jún. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ugrással óvatosan, nehogy átugorja a kerítést (tapasztalatból mondom)
2015. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az agyátis le kell fárasztani, trükökk tanitás: ül, fekszik ugrik, ugat, pacsi, integet

Rebgeteg trükk van! Hullahopp karikán való átugrás sokszor, h kifáradjon aztán séta, esetleg biciklizést megtanithatod neki. Tanisd meg neki, hogy ugorjon fel kjézjelre: Juti a kézbe és a kutya orra felé rakod a kezed, úgy, hogy lássa a kutya a kaját mikopr a kutya felugrik érte mond a vezényszót: HOPP!

HJullahopp karika átugrása: A kutyád megálítod magaddal szemben, vele szemben tartod eggyik kezeddel a karikát, másik kezedben tartod a kaját és biztatod a kutyát az ugrásnál megtanitott vezényszóval (HOPP!) hogy a kutya ugorja át a karikát, amint átugortza a kaját megkaphatja és dicséret. Ha a kutya a karika mellett megy el akkor vidd eg szűkebb hejre ahol nem bír elmenni a karika melett.

Ez egy bevált mócer, az én kutyámis nagyon energikus, és minden séta előtt feladatokat csináltunk aztán 50 ugrás karikán majd a jól megérdemelét séta. Fontos hogy a jutizás mindig séta előtt legyen!

Sok sikert!!!

2015. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!