Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom elengedni a kutyám!?...

Nem tudom elengedni a kutyám!? A szomszéd nem csinál kerítést.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Röviden annyi a problémám, hogy már hosszú ideje nem tudom elengedni a kutyámat. Láncra van kötve, mert a kedves szomszédom nem hajlandó bejezni a kerítést. Már vagy 2 éve úgy hagyta egy nagyon kicsi szakaszon. Szerintem direkt nem fejezi be. Már többször megkértük rá, de nem foglalkozik vele. Sajnos így nem tudom elengedni a kutyát, mert félek ha átmegy megharap valakit. Nagyon jámbor egyébként, de soha nem lehet tudni. Gyerekek is vannak ott, és nem akarom, hogy valami baj történjen. Viszont már nagyon elegem van abból, hogy az ő szemétsége miatt az én kutyámnak láncon kell lennie. Mit lehet ilyenkor tenni? Ha esetleg elengedném és átmenne a szomszédnál, akkor feljelenthetne?



2015. jún. 7. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudsz valami gallyakból csinálni kerítést? Ideiglenesen. Amíg a szomszéd nem csinálja meg. Minden héten egy métert haladsz és nyárra meglesz.
2015. jún. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Tegyél oda raklapot vagy deszkákat.Talán a látvány miatt megfogja csinálni :D
2015. jún. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már kétszer tettem oda ideiglenesen valamit, de másnap reggelre mindig lebontja.
2015. jún. 7. 11:51
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Ha olyan nagyon kicsi az a szakasz, mi a fenéért nem csinálod meg te? Egy 10 méteres, másfél méter magas horganyzott drótfonat vagy ötezer forint, kell még vagy kétezer forint értékű huzal és egyéb aprósàg, meg négy akác oszlop kb ötezer forintért. Ez 10 méterre. Szóval most vagy mások a fogalmaink a nagyon kicsiről vagy nincs tízezred arra, hogy ne kelljen láncra verni a kutyád.


Egyébként ha a bal oldali szomszédodról van szó az utcáról nézve, akkor jog szerint ő köteles megépíteni a kerítést, ha a másikról, akkor te. Más kérdés, hogy nem igazán van definiálva, mi az a kerítés, úgyhogy ha kihúz egy 50 centis műanyag csirkehálót két seprűnyél közé, az is lehet kerítés, az a te felelősséged, hogy ne tudjon átmenni rajta a kutyád. Ha átmegy, akkor bejelentést tehet a jegyzőnél birtokháborítás miatt, aki téged fog kötelezni a kutya átjutásának megakadályozására.

2015. jún. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Tényleg nagyon rövid szakaszról lehet szó, ha csak ennyi, hogy odateszel valamit. Mi az, hogy lebontja? Ennyire nem lehet hülye. Nem hiszem el, hogy ne lehetne vele megbeszélni ezt a helyzetet.
2015. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta nem kötelező kerítést létesíteni.

Ha a szomszédod nem akarja tovább építeni a kerítését, akkor nem építi tovább.

Te viszont a saját telkeden nyugodtan építhetsz kerítést, ahhoz nem nyúlhat a szomszéd.

Az állattartási rendelet értelmében neked kell gondoskodnod arról, hogy a kutyád se közterületre, se más telkére ne menjen.

Ha nem akarod láncon tartani, építs kerítést a telkeden.

2015. jún. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Jelentsd fel!
2015. jún. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is, a kerítés nem kötelező. Aki szükségét látja, az megépítheti. Másrészt a gazda kötelessége arról gondoskodni, hogy a kutyája ne tudjon kimenni a telkéről. Ennek kétféleképp tudsz eleget tenni: vagy úgy, ahogy most csinálod, vagy pedig te magad befejezed azt a kerítést és közben boldog vagy, hogy a nagy része már készen van és nem neked kell azt is megépítened!
2015. jún. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, meg persze fel is jelentheted párezer forint illeték befizetésével, majd azonnal meg is szüntetik az eljárást, mert nem csinált semmi törvényelleneset. Tehát amit az illetékre költessz, abból mégis csak befejezhetnéd azt a kerítést.
2015. jún. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most már minden sokkal világosabb. Nem fogom feljelenteni. Nem szokásom senkit zaklatni. Én a béke híve vagyok, csak kíváncsi voltam a véleményetekre. Akkor befejezem én azt a kerítést, és mindenki boldog lesz. Remélem a szomszéd is :-)
2015. jún. 7. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!