Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért háborognak az emberek...

Miért háborognak az emberek ha vágott fülű kutyát látnak?

Figyelt kérdés
Sok ember nem is sejti, hogy ember alkotta a lógó füleket. A természetben nem születik lógó fülű àllat. Ezen miért nem hàborognak?
2015. jún. 7. 11:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vágott fülű kutyám van, kiskorában nagy "tehén füle" volt. Biztos vagyok benne, hogy ha meghagytam volna sok problémám lett volna vele, mivel teljesen elfedte volna a hallójáratot. Így most gyönyörű,egészséges és szép karakteres feje van tőle. :)
2015. jún. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
#1 - Nem azért, de láttál te már tehenet? Bazi nagy elálló fülei vannak, nem mondanám lógónak :)
2015. jún. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%
Mert nagyrészt divatból csonkítanak állatokat, akik nem tudnak ellenkezni.
2015. jún. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Abban igazad van, hogy a lógó fülű állatok az emberi beavatkozás eredménye. Azonban ezt nem azzal kéne megoldani, hogy szegény kutya fülét megvágjuk. Te sem örülnél annak, hogy mondjuk lenyisszantanák a füled egy részét, mondván, úgy jobban nézel ki, vagy levágnák az egyik ujjperced, mert az úgy ijesztőbb.
2015. jún. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet,hogy a fülvágás nem olyan, mint az újszülöttkori farokcsonkítás, hanem egy komoly, altatásban zajló, és elég fájdalmas műtét. Azon kevés esettől eltekintve, mikor tényleg egészségügyi céllal kurtítják a fület (igazad van, a természetben nincs lógófülű állat), az esetek 99%-a kizárólag esztétikai céllal kínozza meg a kutyákat. Pl. az amstaffok füle inkább rózsafül, nem olyan súlyosan lógó, mint a vérebeké, nem is annyira hajlamos a betegségekre.

Mellesleg törvény tiltja a fülcsonkítást.

2015. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Na ez az hogy betiltottàk.... Ezzel együtt akkor betilthattàk volna a tehenek krotàlia jelölését, vagy a lovak besütését is......

Na meg az ember babàk füllyukasztàsa is igen fàjdalmas. Igaz az àllatok fàjdalomküszöbe sokkak magasabb mint az emberé. De ha màr betiltottàk a fülvàgàst kínzàs cìmmel akkor a többi hol marad?

2015. jún. 7. 14:32
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A tehenek krotáliázása nem esztétikai célokat szolgál, hanem az azonosíthatóságot, ami végső soron fogyasztóvédelmi előírás. Nem a gazda hiúságát, vagy "keménységét" legyezgeti.


Ha bevinném a 2 éves gyerekemet a tetoválószalonba, hogy szeretnék neki köldökpiercinget, úgy rúgnának ki, hogy a lábam se érné a földet, és örülhetnék, ha megúszom feljelentés nélkül. De ha az orvosi rendelőben csapok patáliát, hogy ne merjenek a gyerekem felé közelíteni azzal a nagy tűvel, azzal közvetetten a gyerek egészségét veszélyeztetem. Pedig tűszúrás mindkettő.


Más téma, hogy jogszabály szintjén más elbírálás alá esik a haszonállatok és a "házikedvencek" védelmének és kínzásának kérdésköre. Kismalacokat érzéstelenítés nélkül herélnek. Kutyáknál ez ma már elképzelhetetlen.

2015. jún. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2-es! Képzeld láttam már tehén fület! Többféle fülforma létezik, amit említettem a nagyméretű, lelógó fül az úgynevezett "tehénfül " bizonyos fajták standard-jében hibának minősül, tetszik nem tetszik így is nevezik.
2015. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A lovakba is most már chippet tesznek sütés helyett, de a sütésnek is az azonosítás a célja, nem az, hogy "vagányabban" nézzen ki tőle a ló, mint a kutyák esetében...
2015. jún. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én mindezt megértem. De végső soron a fülvàgàs nem a szépség miatt lett kitalàlva. De a fülbevalò az embereknek meg azért.
2015. jún. 7. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!