Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Igaz, hogy a kutyák előre megérzik a halált?

Akár a sajátjukat, akár a környezetükben valakiét.

2015. jún. 8. 19:29  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
akumi nevű felhasználó válasza:

Ezt így általánosságban nem lehet megmondani, hiszen egyikünk se lát bele a kutya fejébe, és az se mindegy, hogy kommunikálja-e a kutya, amit érez, vagy sem. Na meg utólag mindenbe bele lehet látni mindent, szóval nem fogunk tudni ebben igazságot tenni. Szerintem a kutyáknak azért vannak olyan érzékei, amiket mi nem értünk, végtére is a szaglásuk valódi képességeivel sem vagyunk tisztában, nincs hozzá elég érzékeny műszerünk, hogy vizsgáljuk, szóval bármi előfordulhat.

Egy menhelyi kutyával kapcsolatban volt ilyen jellegű élményem, amit a mai napig nem tudok hova tenni. Söréttel meglőtték a kutyát, "gazdi" meglett, de kezeltetni nem akarta, úgyhogy maradt. Beküldtük a rendelőbe műtétre, azzal, hogy felnyitják, megnézik, és ha van értelme, akkor helyrerakják, ha nem lehet, akkor fel se ébresztik. Én raktam be a kocsiba, illetve csak raktam volna, mert veszettül ellenkezett a kutya (pedig amúgy nagyon jámbor, együttműködő kutya volt, a kezeléseit is egy hang nélkül tűrte, pedig marhára fájhatott neki). El is szabadult, körbement a recepción, mindenkinek köszönt, aranyoskodott kicsit, pacsizott, majd visszajött velem és első szóra beugrott a kocsiba, nem is a boxba, hanem csak úgy hátra, és elhelyezkedett, hogy most már oké, mehetünk. Valahogy olyan érzésem van, hogy neki el kellett búcsúznia mindenkitől, mert pontosan tudta, hogy nem fog visszajönni. Aztán persze isten tudja, mi történt valójában... :)

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 11/11Időpont 2015. jún. 9. 12:24 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A kutyák tényleg érzik az emberek által kibocsátott hormonok szagát, és meg tudják különböztetni azokat? Tehát megérzik a félelmet stb?
A kutyák megérzik, ha valaki beteg?
A kutyák megérzik az ilyesmit?
A kutyák megérzik, hogy a gazdájuk kit szeret, kedvel?
Megérzik a kutyák, ha egy másik kutya félősebb?
A kutyák megérzik az ilyesmit?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!