Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a kutyák előre...

Igaz, hogy a kutyák előre megérzik a halált?

Figyelt kérdés
Akár a sajátjukat, akár a környezetükben valakiét.
2015. jún. 8. 19:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ezt így általánosságban nem lehet megmondani, hiszen egyikünk se lát bele a kutya fejébe, és az se mindegy, hogy kommunikálja-e a kutya, amit érez, vagy sem. Na meg utólag mindenbe bele lehet látni mindent, szóval nem fogunk tudni ebben igazságot tenni. Szerintem a kutyáknak azért vannak olyan érzékei, amiket mi nem értünk, végtére is a szaglásuk valódi képességeivel sem vagyunk tisztában, nincs hozzá elég érzékeny műszerünk, hogy vizsgáljuk, szóval bármi előfordulhat.


Egy menhelyi kutyával kapcsolatban volt ilyen jellegű élményem, amit a mai napig nem tudok hova tenni. Söréttel meglőtték a kutyát, "gazdi" meglett, de kezeltetni nem akarta, úgyhogy maradt. Beküldtük a rendelőbe műtétre, azzal, hogy felnyitják, megnézik, és ha van értelme, akkor helyrerakják, ha nem lehet, akkor fel se ébresztik. Én raktam be a kocsiba, illetve csak raktam volna, mert veszettül ellenkezett a kutya (pedig amúgy nagyon jámbor, együttműködő kutya volt, a kezeléseit is egy hang nélkül tűrte, pedig marhára fájhatott neki). El is szabadult, körbement a recepción, mindenkinek köszönt, aranyoskodott kicsit, pacsizott, majd visszajött velem és első szóra beugrott a kocsiba, nem is a boxba, hanem csak úgy hátra, és elhelyezkedett, hogy most már oké, mehetünk. Valahogy olyan érzésem van, hogy neki el kellett búcsúznia mindenkitől, mert pontosan tudta, hogy nem fog visszajönni. Aztán persze isten tudja, mi történt valójában... :)

2015. jún. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!