Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utólagos ivartalanítást...

Utólagos ivartalanítást kérhetünk?

Figyelt kérdés

6 éve menhelyről hoztunk ki két kutyát(szuka,kan).Azt a tájékoztatást kaptuk,hogy ivartalanított a szuka.3 héttel ezelőtt 7 kiskutyát ellet.

Mindenképp ivartalaníttatni szeretnénk.Kérhetem a menhelyt ahonnan hoztuk,hogy ivartalanítassa?



2015. jún. 10. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Ha az örökbefogadási szerződésben benne van, hogy ivartalanított, akkor szerintem igen. De ne lépj fel velük támadóan, csak kérd az együttműködésüket. Valószínűleg nem átverni akartak, csak vagy véletlen, vagy ők is úgy tudták (úgy adták le nekik is a kutyát), hogy ivartalanított.
2015. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Természetesen nem akartam támadóan fellépni.
2015. jún. 10. 10:02
 3/9 A kérdező kommentje:
Olyan lehetséges,hogy nem sikerül megfelelően az ivartalanítás?
2015. jún. 10. 10:07
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Vedd fel velük a kapcsolatot.Az számít,ami az általuk kiadott iratokon,oltási könyv,szerződés,szerepel.Ott minden esetben fel kell tüntetni,hogy ivartalanított a kutya.Ha így van,kérheted,hogy ingyen ivartalanítsák a kutyát.Nem lehet,hogy a kan volt ivartalanítva?
2015. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Ivartalanításnál jó esetben kiveszik a méhet is, tehát ezután képtelenség, hogy elljen. Az lehet esetleg, hogy csak elkötötték a petevezetéket, de ezt nem szokták csinálni, semmi értelme nem lenne.

Tehát elvileg olyan nincs, hogy nem sikerül. Gyakorlatilag meg ki tudja...

2015. jún. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bollocks ***** válasza:
52%
A menhelyet nem felmentve a felelősség alól, hogy a fenében nem vettétek észre, hogy a kutyátok 6 éve kb 11-12-szer tüzelt? Hogy nem vettétek észre, hogy vemhes? Ha ennyire nem foglalkoztok vele, az a legkisebb problémája, hogy még ivaros...
2015. jún. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hasznos választ.Soha nem vettük észre,hogy tüzel a kutyánk.Természetesen azt észrevettük ,hogy vemhes de én vemhesen nem akartam ivartalaníttatni.

Most minden erőnkkel azon vagyunk,hogy szerető gazdit keressünk a kutyusoknak.

2015. jún. 11. 12:12
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló légyszives látatlanban úgy,hogy semmit nem tudsz rólam sem arrol mennyit foglalkozom a kutyáinkkal ne minősíts !Rosszat ne feltételezz!6 éve szeretően gondoskodunk 2 menhelyi kutyáról,akik nagyon hálás természetűek.

Én inkább azt sajnálom,hogy a keverék kutyák nem kellenek senkinek,inkább fizetnek a fajtiszta kutyákért 100 000 Ft-ot mint a menhelyről hozzanak ki kutyust.Régebben amikor még gyerekek voltunk sokkal többre értékelték a keverék kutyákat!

2015. jún. 11. 12:19
 9/9 A kérdező kommentje:
Akit még érdekel!A menhely vállalja az utólagos ivartalanítást.Nagyon kedvesek voltak ,segítenek megfelelő gazdit keresni a kiskutyáknak.
2015. júl. 2. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!