Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy "engeditek" el a kutyátokat?

Hogy "engeditek" el a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves keverék kutyánk. Pár hónapja fedeztük fel hogy valami nincs rendben a mellével, és mint kiderült daganata van és ki is fakadt. Nem műtötték meg, mert már idős kutya,és valószínűleg az altatást nem bírta volna. Egyre csúnyább lett, folyamatosan járt hozzá az állatorvos, viszont a viselkedése, az étvágya nem változott. Ugyanolyan jó kedvű, bújós, kíváncsi, és házőrző volt máig..ma reggel még ugatott és szaladgált, de pár órája viszont nem bír felkelni, csak nagy nehezen vánszorgott oda hozzánk. Az állatorvost várjuk, viszont én nem akarom azt hallani hogy ez már a vég. Nem akarom azt hallani hogy az altatás maradt neki mert szenved. Azt sem akarom hogy szenvedjen. Mi ilyenkor a legjobb döntés? Mi van ha az altatás mellett döntünk és lenne még esélye ha nem így döntenénk, olyan mintha megölném őt ezzel a döntéssel, de a másikkal ha hagyjuk hogy éljen és esetleg szenved az felér egy kínzással..Aki volt már hasonló helyzetben hogy döntött és hogy engedte el az egyik legjobb barátját? :,(
2015. jún. 10. 10:40
 1/8 piriiiii ***** válasza:
36%

Ne aggódj, az orvos meg fogja mondani. Ha jó orvos, akkor hinnetek kell neki, hogy nincs már esély... :(

És akkor jobb lesz, ha elaltatjátok. Nem csak neki rossz, hanem nektek is látni, ahogy szenved.

2015. jún. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Hát kezdjük ott, hogy a kijárós állatorvos nem fogja tudni rendesen megvizsgálni, és valószínűleg tényleg azt fogja mondani információ híján, hogy biztos ez a vége. Ha nem az éves oltásról van szó, akkor a kutyát illik bevinni jól felszerelt rendelőbe, ahol meg is tudják vizsgálni, nem csak ránézésre diagnosztizálnak. Én rendes vizsgálatok nélkül biztosan nem engedném el. Ha lehet neki még adni pár hónapot, mert mondjuk a daganatától független kezelhető betegsége miatt gyengélkedik most, akkor az egy rendelőben, normális dokinál kiderül, ha meg biztossá válik, hogy semmit nem lehet érte tenni, akkor neked is könnyebb elfogadni. Mindig a bizonytalanság a legrosszabb, abba ne menj bele.
2015. jún. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Mielőtt bármiről döntenél, vigyétek el egy rendelőbe, ahol csinálnak labort, szükség esetén röntgent, ultrahangot. A daganatból szövettan lett készítve? Biztos, hogy rosszindulatú?

Tehát előbb egy átfogó, alapos kivizsgálást csináltassatok. Addig is adnak fájdalomcsillapítót neki, ha kell.

2015. jún. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Èn is azt mondom, hogy rendes vizsgálat nélkül kb. büntudatom lenne elaltatni.

Az én elözö kutyusomat 13 éves korában a szomszéd kiéhezetetett husky-malamut keveréke támadta meg éjjel. Reggel, amikor a kutyát csurom véresen találtuk elvittük az ügyeletre, ahol rendesen megvizsgálták és ellátták. Mivel skót juhász volt, csak késöbb vettem észre (konkrétan, amikor már szaga volt), hogy nagy, tenyérnyi részen elhaltak a szövetek az oldalán. Elvittük a dokikhoz, aki azt mondta, hogy nagy a baj és tetézi a dolgot, a kora (nehezen gyógyul idöskorban az ilyen nagy seb), így ö azt tanácsolja, altassuk el. Èn megkérdeztem, hogy mégis, lehet-e müteni, ha igen, mennyi az esély a gyógyulásra. 50%-ot adott maximum a kutyámnak. Kértem, hogy operálja meg, még ha drága is lesz és mindennap 3x a megtanított szakszerü ápolást kell elvégeznem.

Mütét után megsúgta apukámnak, hogy ne füzzünk sok reményt hozzá és csak miatta vállalta a mütétet, mert tudja mennyit jelent számomra a kutya.

2 hónapig mindennap, iskola elött elláttam a kutyát, aszerint amit megtanított a doki, és láss csodát a kutya megerösödött és teljes életet élt. Az orvos nem akarta elhinni, azt mondta, hogy ö nem bizott a gyógyulásban. De úgy látszik a szeretet és a törödés meghozta az eredményt.

Ezután a kutyám még 3.5 évet élt boldogan, egészségben. 16.5 évesen aludt el.


Szóval az én esetemböl kiindulva, ha egy pici remény is van, küzdj a kutyusodért! :) Csodák már pedig vannak. :)

Kitartást és remélem a kutyuli meggyógyul!

2015. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Énis elvinném teljes kivizsgálásra..


Mi éjjel vittük el a dokihoz a kutyát, azt mondta itt a vég, nem altatta el, de mondta, hogy pár napja lehet csak, tartsuk melegbe, köszönjünk el.

A kutya elaludt. Fiatal volt, elütötte egy autó. Belső szervei károsodtak.


Másnap egy másik orvos azt mondta, miért nem szóltunk?Megmútötte volna...

2015. jún. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

Egyszer mondta egy állatorvos, hogy az egyik kutyánk lehet nem bírja az altatást, mert már 10 év felett van. Lehet el kéne altatni, ha nagyon rosz lesz neki.(szemölcs Volt a szemhéján, ami piszkálta a szemét. Már nagyon kedvetlen Volt miatta.)


Azt mondtam hogy operálja. Több az esély mint ha megmérgezi.(nevezzük a nevén a dolgot, mert ugye nem aludni fog töle)


Megoperálta, és ö is kapott még legalább 3 évet.


Egy ma´sik sztori az Volt a jó orvosról, hogy megmarták a kutyánkat (kistestü), és haldoklott. Valószínü amikor megtaláltuk, már így is késö Volt, de beraktuk a kocsiba, hogy elvisszük az orvoshoz, felhívtuk gyorsan, amire látatlanban azt mondta, hogy hat elaltatni el tudja hogy röviditse a szenvedést, mást nem tud.

Köszönöm szépen. Bár ez a 90-es évek elején voltak, akkor inkább ezek olyan felcserek voltak. Tudtak különféle anyagokat a fecskendöbe tölteni és szúrni azt kész.


Szóval kérdezz meg töö dkit esetleg.

2015. jún. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet félreérthető voltam, ez a doki tényleg csak akkor altatja el az állatokat amikor már nincs más opció, és saját maga is bevallja hogy nem szereti ezt a megoldást. Most sem javasolta az altatást. Csak nagyon megijedtem, és én félek tőle hogy ezt mondja. És elhihetitek ha tudnák műteni, már akkor amikor kiderült a baja megműttetük volna. A kisállatklinikán is ugyanazt mondták mint ő.
2015. jún. 10. 11:26
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
engedd őt el!!!!
2015. jún. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!